کد خبر: 42439 A

تازه‌های نشر:

نمایشنامه تک پرده‌ای «خنکای ختم خاطره» نوشته حمیدرضا آذرنگ منتشر شد.

ایلنا: نمایشنامه تک پرده‌ای «خنکای ختم خاطره» نوشته حمیدرضا آذرنگ منتشر شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، آذرنگ با این نمایشنامه برنده جایزه نخست نویسندگی در بخش بین‌الملل بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر فجر شد.
این نمایشنامه ۱۷ پرسوناژ دارد و روایت شهیدی است که اجازه پیدا می‌کند پس از ۲۵ سال به زمین و نزد زندگان بازگردد به شرط آنکه بر کره خاکی سخنی نگوید. با زنده ‌شدن شهید خانواده‌های زیادی مدعی می‌شوند که این شهید زنده شده متعلق به آنان است و نمایش، نقبی به زندگی این خانواده‌ها و مشکلات آنان می‌زند.

نمایشنامه «خنکای ختم خاطره» در سال ۱۳۸۸ به درخواست بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس نوشته شد و در همین سال با کارگردانی نیما دهقان در مجموعه ایرانشهر روی صحنه رفت. همچنین این نمایشنامه در بیست‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر فجر پنج جایزه از هفت جایزه بخش بین‌الملل را به خود اختصاص داد. یکی از این جوایز کسب مقام نخست نویسندگی برای آذرنگ بود.

نمایشنامه «خنکای ختم خاطره» توسط کتاب‌های سیمرغ، وابسته به انتشارات امیرکبیر با شمارگان هزار نسخه و در ۵۶ صفحه و بهای دو هزار و ۱۰۰ تومان منتشر کرده است. این چهل و پنجمین کتاب از مجموعه «روایت دیگر» کتاب‌های سیمرغ است که به آثار ادبی (نمایشنامه، فیلمنامه، داستان، داستان کوتاه و نقد ادبی) با موضوع دفاع مقدس اختصاص دارد.

خنکای ختم خاطره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر