کد خبر: 84292 A

روسای 24 صنف سینمایی اعلام کردند:

برگزاری دوباره "مجمع عمومی خانه سینما" با عنوان "جامعه اصناف سینمای ایران" از سوی شورای موسوم به روسای اصناف سینمای ایران جعلی و غیرقانونی است.

ایلنا: 24 صنف فعال سینما اعلام کردند: برگزاری دوباره مجمع عمومی خانه سینما با عنوان جامعه اصناف سینمای ایران ازسوی شورای موسوم به روسای اصناف سینمای ایران جعلی و غیرقانونی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، متن این بیانیه که نسخه‌ای از آن در اختیار ایلنا قرار گرفته، به شرح زیر است:

در روز سه شنبه(چهارم تیرماه 1392) فراخوان برگزاری مجمع عمومی خانه سینما با عنوان جامعه اصناف سینمای ایران در روزنامه بانی فیلم ازسوی شورای موسوم به روسای اصناف سینمای ایران منتشر شد. به اطلاع می‌رسانیم همه چیز این "خانه سینما"، این "مجمع عمومی" و این "شورای اصناف" منتسب به ما، جعلی و غیرقانونی است.

عنوان "خانه سینما" و "جامعه اصناف سینمای ایران" متعلق به ما است که دارای اساسنامة به ثبت رسیده در اداره ثبت شرکت‌ها(به شماره 7674 و تاریخ 13/7/72) هستیم و براساس همین هویت قانونی، دستور انحلال خانه سینما که از سوی "هیأت نظارت بر فعالیت موسسات فرهنگی وزارت ارشاد" صادر شده بود را در دیوان عدالت اداری(دادنامه 910437 مورخ 1/3/91) لغو کردیم و هم‌اکنون درحال پیگیری لغو تصمیم دوم هیات مذکور درخصوص توقف فعالیت خانه سینما نیز هستیم.

ما از مدیریت خانه سینما می‌خواهیم تمام کسانی که عناوین "خانه سینما" و "جامعه اصناف سینمایی ایران" را جعل و مورد استفاده قرار می‌دهند را تحت پیگرد قانونی قرار دهند و نام آنها را برای ما ذی‌نفعان جامعه صنفی سینمای ایران آشکار کنند.

این نامه به امضای انجمن‌های زیر رسیده است:

1- انجمن بازیگران 16- کانون دستیاران فیلمبردار

2 - انجمن جلوه‌های ویژه 17- کانون دستیاران کارگردان و برنامه ریزان

3 - انجمن سینمایی فیلم انیمیشن 18- کانون فیلمنامه نویسان

4 - انجمن صدای سینمای ایران 19- کانون کارگردانان

5 - انجمن طراحان فیلم 20- کانون مدرسان ایرانی سینما

6- انجمن طراحان فنی 21- کانون آهنگسازان

7- انجمن عکاسان 22- انجمن تهیه کنندگان مستند

8- انجمن فیلمبرداران 23 - انجمن فیلم کوتاه

9- انجمن گویندگان

10- انجمن مدیران سالنهای سینما

11- انجمن مستندسازان

12- انجمن منشیان صحنه

13- انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی

14- شورای عالی تهیه کنندگان

15- کانون تدوین گران.

خانه سینما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر