کد خبر: 6602 A

نماینده كارگران خبر داد:

این کارخانه بعد از ایام تعطیلات نوروزدر سال جاری هیچ گونه تولیدی ندارد و کارگران آن روزانه با یک الی دو ساعت حضور مجددا کارخانه را به مقصد منزل ترک می‌کنند.

نماینده كارگران صنایع بهداشتی یاس خرمشهر اعلام کرد: معوقات حقوقی بیش از ۱۳۰ نفر از کارگران صنایع بهداشتی یاس خرمشهر به مدت ۶ ماه پرداخت نشده است.

جاسم نیکی، عضو شورای اسلامی كار صنایع بهداشتی یاس با اعلام این خبر به ایلنا گفت: کارفرمای کارخانه صنایع بهداشتی یاس خرمشهر از پرداخت ۶ ماه حقوق و بیمه ۱۳۰ کارگر این واحد تولیدی خوداری کرده است.

او افزود: این کارخانه بعد از ایام تعطیلات نوروز 91 هیچ گونه تولیدی ندارد و کارگران آن روزانه با چند ساعت حضور در کارخانه تعطیل سرگردان و بلاتكلیف روانه منزل می‌شوند.

وی اضافه کرد: صنایع شوینده یاس خرمشهر در گذشته وابسته به بنیاد شهید بود که در پی اجرای طرح خصوصی سازی به مالك خصوصی واگذار شد.

این فعال کارگری با بیان اینکه این کارخانه برای راه اندازی مجدد و تولید هیچ مشکلی ندارد تصریح کرد: مدیر عامل این کارخانه وعده داده بود که با پرداخت یک ماه از حقوق معوقه کارگران مجددا کارخانه را راه اندازی کند که این وعده هنوز عملی نشده است.

به گفته نماینده كارگران در سال گذشته حقوق کارگران با تاخیر دو ماهه واریز می‌شد که به دلایل نامعلومی باادامه این روند در سال جاری حقوق کارگران با بیش از ۶ ماه تاخیر هنوز پرداخت نشده است.

عضو شورای اسلامی کارگران صنایع بهداشتی یاس با اشاره به سوابق ۷ تا ۲۰ ساله کارگران این واحد تولیدی ابراز داشت: حدود ۵۰ نفر از کارگران این کارخانه در شرف بازنشستگی هستند که به دلیل تاخیر در پرداخت حق بیمه از جانب کارفرما امکان بازنشستگی برایشان وجود ندارد.

گفتنی است کارخانه صنایع بهداشتی یاس تولید کننده گلیسرین. انواع صابون‌های جامد وسایر مواد شوینده، زیر مجموعه صنایع بهداشتی داروگر (کف) است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر