کد خبر: 6533 A

پی‌گیری خبر/ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان:

تلاش‌های خبرگزاری ایلنا برای انعکاس دیدگاه مسئولان بانک ملت و بانک ملی ایران در این زمینه به دلیل عدم پاسخگویی این مسئولان بی‌نتیجه مانده است.

ابهام در مالکیت کارخانه قند اهواز در شرایطی همچنان به قوت خود باقی است که مسولان ارشد استان خوزستان، مالکیت این کارخانه را همچنان برعهده بانک ملی و بانک ملت می‌دانند و معتقدند که وزارت صنعت، معدن و تجارت مالکیتی بر این کارخانه ندارد.

امیرحسین نظری، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان در این زمینه به ایلنا گفت: به طور قطع، قند اهواز همچنان تحت مالکیت بانک ملی و بانک ملت است که به زودی تعیین تکلیف می‌شود و در این زمینه عزم جدی میان مسئولان استان و وزارت وجود دارد.

وی درباره ادعای بانک‌های مذکور مبنی بر مالکیت وزارت صنعت، معدن وتجارت بر کارخانه قند اهواز گفت: این حرف سندیت ندارد و مالک اصلی کارخانه قند اهواز بانک‌های ملی و ملت هستند، از سوی دیگر به دلیل مغایرت مالکیت وزارت صنعت معدن و تجارت با اصل ۴۴ قانون اساسی و همچنین عدم واگذاری ۱۰۰ درصدی این شرکت به وزارت صنعت و معدن، مالکیت بانک‌های مذکور بر این شرکت امری خدشه ناپذیر است.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت خوزستان در ‌‌نهایت خاطرنشان کرد: در تلاشیم با همکاری دستگاههای مختلف و با رفع موانع مادی و حقوقی، کارخانه قند اهواز فعالیت خود را از سر گیرد و مشکلات کارگران نیز حل شود.

گفتنی است کارگران و کارکنان کارخانه قند اهواز، به دلیل مشکلات مالکیتی این کارخانه نزدیک به ۱۸ ماه است که علاوه بر عدم دریافت حقوق، با مشکلات زیادی در زمینه بیمه و مسائل درمانی مواجه شدند. از سوی دیگر تلاش های خبرگزاری ایلنا برای انعكاس دیدگاه مسئولان بانك ملت و بانك ملی ایران در این زمینه به دلیل عدم پاسخگویی این مسئولان بی نتیجه مانده است.

قند اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر