کد خبر: 24892 A

مدیرعامل بانک کارآفرین در گفت‌و‌گو با ایلنا:

در صورت اجرای همزمان در همه بانک‌ها، این کار نه تنها لطمه‌ای به چک نمی‌زند بلکه اعتبار را به چک بر می‌گرداند و نقش موثر و مثبتی خواهد داشت.

مدیرعامل بانک کارآفرین با بیان اینکه بخشنامه بانک مرکزی اعتبار چک را تضمین خواهد کرد، گفت: در صورت اجرای همزمان در همه بانک‌ها، این کار نه تنها لطمه‌ای به چک نمی‌زند بلکه اعتبار را به چک بر می‌گرداند و نقش موثر و مثبتی خواهد داشت.
ولی‌الله سیف در گفت‌و‌گو با ایلنا، با اشاره به دستورالعمل بانک مرکزی در باره حساب‌های جاری و محدودیت‌های صدور چک، اظهار داشت: با ایجاد بانک اطلاعاتی متمرکز، اطلاعات چک‌های برگشتی به طور دقیق در یکجا جمع آوری می‌شود و فردی که چک برگشتی دارد از بسیاری عملیات‌های بانکی محروم می‌شود.
سیف گفت: این کار باعث افزایش انضباط در نظام بانکی در برخورد با موارد چک‌های برگشتی می‌شود و تاثیر مثبتی در عملکرد بانک‌ها خواهد داشت.
وی افزود: متاسفانه در کشور ما آمار چک‌های برگشتی وضع قابل قبولی ندارد و سیاست گذاران درصدد هستند با اعمال روش‌هایی، اعتبار این ابزار مبادله‌ای را که در مراودات تجاری و اقتصادی مردم نقش زیادی دارد به آن بازگردانند.
مدیرعامل بانک کارآفرین اضافه کرد: اگر همه بانک‌ها با این مقوله به طور جدی برخورد کنند در بلندمدت آثار خوبی خواهد داشت.
مصوبه دستورالعمل حساب جاری به مصوبه ۹ خرداد امسال در شورای پول و اعتبار مربوط است که قرار شد ۶ ماه پس از آن یعنی ۹ آذر، ‌ لازم الاجرا شود.

شورای پول و اعتبار چک برگشتی بخشنامه بانک مرکزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر