کد خبر: 68966 A

احمدی نژاد:

نمایندگان مته به خشخاش نگذارند/امیدواریم که امروز عباسی با رای بالا بتواند در جلسه مشترک دولت شرکت کند و خدمات بالاتری را برای بهبود وضعیت مردم ارائه دهد.

رئیس جمهور گفت: با توجه به اینکه همواره شاهد کشمکش‌های طولانی میان کارگران و کارفرمایان در وزاتخانه کار، تعاون و رفاه اجتماعی بودیم اما امروزه توانسته‌ایم این کشمکش‌ها را به صفر رسانده و تعطیل کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمدی‌نژاد رئیس جمهور صبح امروز با حضور در صحن علنی مجلس در راستای دفاع از وزیر پیشنهادی خود گفت: این وزارتخانه از وزارتخانه های مهم و کلیدی است که از ادغام سه وزارتخانه مهم ایجاد شده و نقش مهمی در تنظیم روابط کارگر و کارفرما دارد. 

احمدی‌نژاد بیان داشت:صیانت از کار و کارگر، تنظیم روابط کارگر و کارفرما با هدف پیشرفت و بالندگی اقتصادی کشور باید در این وزارتخانه انجام شود.

احمدی‌نژاد با بیان این مطلب كه طی سال‌های اخیر فعالیت‌های بسیار خوبی در زمینه تنظیم روابط کارگر و کارفرما و کار در کشور انجام شده است، گفت: تلاش شده تا فضای کارگری و کارفرمایی که نیازمند همگرایی و همدلی وهمکاری برای پیشرفت کار و تولید در کشور است در این وزارتخانه فراهم شده و برنامه‌های جدی در این خصوص صورت گیرد.

وی افزود: ‌با ایجاد همگرایی و همدلی میان کارگر و کارفرما توانسته‌ایم کشمکش‌های طولانی میان این دو قشر را به صفر رسانده و یا تعطیل کنیم. در شورای هماهنگی کار نیز برای حقوق سالانه و موضوعات کارگری اقدامات بسیاری انجام داده‌ایم و امروز روز به روز بهتر از گذشته خواهیم شد.

وی به مسئولیت دوم این وزارتخانه در تقویت و شکل گیری تعاون اشاره کرد و گفت: در سال های اخیر تعداد اعضای تعاونی ها ۲ برابر شد، هر چند که هنوز تا سهم ۲۵ درصدی مورد هدف سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری فاصله داریم.

وی به ماموریت سوم این وزارتخانه که همان رفع فقر و محرومیت و گسترش رفاه اجتماعی است اشاره کرد و گفت: این وزارتخانه مسئول پر کردن خلأهای اجتماعی ناشی از تحولات و برنامه های اقتصادی است که پی در پی در کشور اجرا می شود.

وی افزود: وزارت تعاون، رفاه و تامین اجتماعی مسئول حمایت و پشتیبانی از نهاد‌ها و سازمان‌هایی است که برنامه‌های تعاون را برعهده دارد و باید از اقشار ضعیف نیز این حمایت‌ها را دریغ نکند.

رئیس جمهور اجرای بخشی از پروژه هدفمندسازی یارانه ها را برعهده این وزارتخانه دانست و گفت: آقای عباسی وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دو دوره نماینده مجلس بوده و او را می شناسید.

احمدی‌نژاد بیان داشت: امروز عباسی را به عنوان وزیر تعاون، رفاه و تامین اجتماعی معرفی کرده‌ایم چراکه معتقدیم عباسی دو دوره نماینده مجلس بوده و در کنار شما و در کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های مختلف خدمات خوبی ارائه کرده و سابقه اجرایی خوبی نیز برعهده دارد و در این سه ماه نیز توانسته در وزارتخانه تعاون، و رفاه اجتماعی راه درست را دنبال کند و خدمات مناسب را به مردم ارائه دهد.

رئیس جمهور بیان داشت: ما امیدواریم که امروز عباسی با رای بالا بتواند در جلسه مشترک دولت شرکت کند و خدمات بالاتری را برای بهبود وضعیت مردم ارائه دهد.

احمدی‌نژاد در پایان خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه عازم سفر از پیش برنامه ریزی شده هستم نمی‌توانم در جمع شما حضور داشته باشم و از دوستان درخواست دارم تا مته به خشخاش نگذارند تا عباسی با رای بالا به عنوان وزیر معرفی شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر