کد خبر: 61004 A

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام:

با تحقق حماسه سیاسی و برگزاری انتخاباتی پرشور رقابتی و فراگیر و حضور همه سلایق قانونی و مورد قبول مردم در صحنه انتخابات، زمینه تحقق حماسه اقتصادی نیز با مجریانی صالح، کارآمد و توانمند فراهم و انشاءالله مشکلات به تدریج مرتفع خواهد شد.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و اعضای کمیسیون‌ها و کمیته‌های تخصصی این نهاد، صبح امروز سه‌شنبه به مناسبت آغاز سال جدید با آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی دیدار کردند.

به گزارش ایلنا، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار با تبریک سال جدید به دبیر، اعضا و همکاران کمیسیون‌ها و کمیته‌های مجمع، از زحمات بی‌ شائبه و خالصانه آنها در جهت ارتقای سطح علمی و کارشناسی تصمیمات و مصوبات این نهاد تشکر کرد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: در سال گذشته علیرغم تضیقات مالی که به مجمع تشخیص همانند سایر نهادها وارد شد، با تلاش و کوشش پیگیر مسئولان و کارشناسان بخش‌های گوناگون اجرایی و پژوهشی این نهاد، امور طبق برنامه عمل شد و این زحمات جای تقدیر و تشکر دارد.

وی بدنه کارشناسی و تحقیقاتی مجمع تشخیص مصلحت نظام و دبیرخانه آن را حاصل تجربیات اندیشمندان، مدیران و مبارزان قبل و بعد از انقلاب و دارای توانمندی بسیار خواند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: جا دارد از حاصل دانش، توان و تجربه این دلسوزان به نحو بهینه بهره‌برداری شود تا حل مشکلات کشور سرعت بیشتری پیدا کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنانش نسبت به بی ‌توجهی بخش‌های اجرایی کشور به اسناد بالادستی همچون سند چشم‌انداز 20 ساله، سیاست‌های کلی و برنامه‌های پنج ساله، ابراز تأسف کرد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: بی‌ توجهی به قانون و سلب اعتماد بخش‌های گوناگون مردم نسبت به قانون در کشور، حاصل قانون‌گریزی مسئولان و بی ‌توجهی به تصمیمات، سیاست‌ها و قوانین کارشناسی شده است و باید اقتدار قانون و قانون‌گرایی احیا شود تا اعتماد مردم نیز ترمیم شود.

وی پیگیری تحقق شعارهای «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» را از وظایف بخش‌های گوناگون کشور از جمله مجمع تشخیص مصلحت نظام خواند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر چه تحقق حماسه سیاسی در تصمیم‌گیری و اجرا سهل‌تر به نظر می‌رسد اما برای تحقق حماسه اقتصادی، نیازمند زمینه‌سازی‌های کارشناسی، اراده سیاسی و وحدت ملی و کارآمدی اجرایی قوی هستیم.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، فعال شدن کمیته‌ای در دبیرخانه مجمع تشخیص برای تعیین و پیشنهاد سیاست‌های کلی شعار امسال را خواستار شد و افزود: عامل زمان در تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی بسیار مهم است و امیدواریم شعار امسال مانند سال گذشته مورد بی‌مهری قرار نگیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به تحولات اخیر سیاست خارجی و پرونده هسته‌ای کشور اشاره کرد و با ابراز تأسف از فریب‌کاری و دسایس قدرت‌های استکباری در آلماتی 2، گفت: به نتیجه نرسیدن ابتکارهای ایران، علیرغم وجود حسن‌نیت و اراده سیاسی، نشان از وجود شیطنت‌ها و توطئه‌های پشت پرده برخی قدرت‌ها برای زمینه‌‌سازی فشار بیشتر بر جمهوری اسلامی ایران دارد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، لزوم هوشیاری مضاعف ارکان و اقشار گوناگون کشور در سال جاری را یادآور شد و با ابراز تعجب از اظهارات نابخردانه و غیر کارشناسی برخی افراد در زمینه مسائل خارجی، به بحران کره شمالی اشاره کرد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: علیرغم ابراز خوشحالی نابخردانه برخی در داخل، اظهارنظرها و تبلیغات رسانه‌های غربی نشان می‌دهد که بزرگ‌نمایی و پروپال دادن به اقدامات کره شمالی برای بزرگ‌نمایی و چند برابر کردن خطر هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران برای منطقه و جهان بوده و همین می‌تواند زمینه تشدید فشارهای بیشتر بر کشور را فراهم کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نیاز به منطق و تعقل قوی برای دنیا و کارآمدی و مدیریت صحیح برای سامان بخشی داخلی داریم، به آفت جایگزینی غرور خود محوری به جای صمیمیت و وحدت ابتدای انقلاب اشاره و تصریح کرد: با تحقق حماسه سیاسی و برگزاری انتخاباتی پرشور رقابتی و فراگیر و حضور همه سلایق قانونی و مورد قبول مردم در صحنه انتخابات، زمینه تحقق حماسه اقتصادی نیز با مجریانی صالح، کارآمد و توانمند فراهم و انشاءالله مشکلات به تدریج مرتفع خواهد شد.

در ابتدای این دیدار، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تبریک سال جدید به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و جمع حاضر، اعضای کمیسیون‌ها و کمیته‌های دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت را بدنه کارشناسی باتجربه و یاران صدیق انقلاب اسلامی دانست.

محسن رضایی گفت: سال گذشته علیرغم تضیقات مالی و بودجه‌ای که برای مجمع و به خصوص بخش پژوهش آن وجود داشت، همکاران تلاش کردند تا اهداف مصوب را تحقق سازند که بحمدالله موفق هم شدند.

وی با اشاره به امیدبخشی رهبر معظم انقلاب با نامگذاری سال جدید به حماسه سیاسی و اقتصادی، هوشیاری اقشار گوناگون کشور در سال جدید را خواستار شد و ابراز امیدواری کرد بتوان با تحقق شعارهای امسال، انقلاب و نظام اسلامی را به آرمان‌هایش بیش از پیش نزدیک کرد.

در این دیدار همچنین آقایان سیف‌اللهی و واعظی گزارشی را از عملکرد مالی - پژوهشی و مصوبات مجمع تشخیص مصلحت در سال گذشته ارائه دادند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر