کد خبر: 49025 A

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی:

اداره كشور را نباید به دست حوادث و اتفاقات سپرد/بایدضمن پذیرش اشتباهات و خطاها و جبران سوءتدبیر و مدیریت‌ها، خواست‌های به حق مردم و شهدا و خانواده‌هایشان را محقق كنیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار اعضای شورای مركزی و مسئولین استانی حزب اعتدال و توسعه با تبریك ولادت باسعادت یازدهمین اختر تابناك آسمان امامت و ولایت امام حسن عسگری(ع)، به مظلومیت و غربت این امام همام اشاره كرد و گفت: امیدواریم با فراگیر شدن امنیت و توسعه در كشور عراق زائران این امام عزیز بتوانند با آسودگی و امنیت به زیارت مضجع ائمه معصوم در سامرا بروند.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از سخنانش اعتدال و توسعه را دو ضرورت ارزشمند و مهم برای پیشرفت كشور خواند و با اشاره به جایگاه و اهمیت احزاب برای اداره كشور افزود: اعتدال و توسعه در حال حاضر دو حلقه مفقوده پیشرفت و تعالی ایران اسلامی است و جای این نیازهای اساسی را شعارها و ادعاهای بزرگ گرفته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینكه اگرچه انقلاب اسلامی بدون احزاب شكل گرفت و به پیروزی رسید، اما اداره كشور از همان روز اول بدون تشكّل و حزب آسان نبود، به همین دلیل بیشتر اعضای كابینه دولت موقت از نهضت آزادی و دولت‌ها و انتخابات بعدی با حضور قدرتمند حزب جمهوری اسلامی شكل گرفت.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، اداره كشور را با عقل جمعی موفق دانست و گفت: اگر اداره یك كشور متكی به افراد و جریان‌های خاص شود، نتیجه آن وضع كنونی خواهد بود كه هیچ كس مسئولیت مشكلات و معضلات را پذیرا نیست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را نعمت و حجت خداوند بر مردم و دوستداران اهل بیت(ع) دانست و تأكید كرد: شهدا، ایثارگران و بسیاری از انسان‌های پاك‌باخته، ارزشمندترین دارایی خود را كه جانشان بود برای تحقق و حفظ نظام اسلامی هدیه كردند و بر ما واجب است كه كفران‌نعمت نكنیم و ضمن پذیرش اشتباهات و خطاها و جبران سوءتدبیر و مدیریت‌ها، خواست‌های به حق مردم و شهدا و خانواده‌هایشان را محقق كنیم.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی جمهوریت و آزادی را از خواسته‌های اصلی مردم و مبارزان انقلاب اسلامی خواند و افزود: جمهوریت و آزادی بدون تحزب واقعی و قدرتمند، آسان و موافق نخواهد بود و اگر قرار است به مردم تكیه كنیم و آنها در اداره كشور دخیل باشند، این امر جز در قالب انسجام و هماهنگی حزبی محقق نخواهد شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری، خطاب به احزاب یادآور شد: مسئولان تشكّل‌ها وا حزاب باید تقویت انسجام تشكیلاتی، آموزش حزبی، كادرسازی و برنامه‌محوری را وجهه همّت خود قرار دهند و با امید و نشاط و صبر و بردباری بر تحولات كشور تأثیر بگذارند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با بیان اینكه اداره كشور را نباید به دست حوادث و اتفاقات سپرد، گفت: پشتوانه تشكیلاتی و حزبی قوای مجریه و مقننه به شكل‌گیری دولت و مجلس كارشناس، كارآمد و مسئولیت‌پذیر خواهد انجامید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام آینده كشور را در صورت بهره‌گیری و میدان‌داری احزاب مسئول، شناسنامه‌دار و قانونمند، تضمین شده خواند و تأكید كرد: امیدواریم با میدان‌داری احزاب مردمی، فراگیر و قدرتمند كشور به تدریج از شرّ شرارت‌های داخلی و خارجی رها و مسیر توسعه، رفاه و پیشرفت هموار گردد.

در ابتدای این دیدار، دكتر محمدباقر نوبخت با ارائه گزارشی از شكل‌گیری حزب اعتدال و توسعه و برنامه‌ها و اهداف این تشكّل گفت: حزب اعتدال و توسعه همواره تلاش داشته است به شعارها و برنامه‌های خود پایبند بوده و علی‌رغم وجود موانع و مشكلات در مسیر فعالیت‌های حزبی، با كمك به مسئولان و ارائه دیدگاه‌های كارشناسانه خود بر تحولات جامعه تأثیر بگذارد.

نوبخت با اشاره به گردهمایی شورای مركزی و مسئولان استانی حزب اعتدال و توسعه گفت: درصدد هستیم با رسیدن به جمع‌بندی، به صورت فعال و مؤثر در انتخابات ریاست جمهوری آینده حضور و مشاركت فعالانه را سرلوحه برنامه‌های خود قرار دهیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر