کد خبر: 175 A

نماینده آستانه در واكنش به اعلام نرخ بیكاری ۵. ۱۶ درصدی:

اگر سیاستهای غلط دولت در زمینه واردات بی‌رویه برنج همچنان تداوم یابد، وضعیت این محصول استراتژیک به بادام زمینی و چای دچار خواهد شد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس نهم، اعلام کرد: مسوولان دولتی اعلام کرده‌اند که نرخ بیکاری در گیلان ۵. ۱۶ درصد هست ولی بنده با جرات می‌گویم نرخ بیکاری در این استان و آستانه اشرفیه بیش از ۲۵درصد است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از آستانه اشرفیه، محمد حسین قربانی در جریان بازدید از طرحهای عمرانی این شهرستان، توسعه آستانه اشرفیه را حول دو محور کشاورزی و گردشگری دانست.

او اظهار کرد: کشاورزی گیلان حول محور برنج است و اگر سیاستهای غلط دولت در زمینه واردات بی‌رویه برنج همچنان تداوم یابد، وضعیت این محصول استراتژیک به بادام زمینی و چای دچار خواهد شد و برای کشاورز صرف نمی‌کند به تولید آن بپردازد.

قربانی وضعیت شهرکهای صنعتی آستانه اشرفیه را بسیار نامناسب دانست و بیان داشت: این شهرک‌ها از نداشتن آب، برق و گاز رنج می‌برند و مانع از سرمایه گذاری شده و از سویی دیگر رونق اقتصادی خوبی ندارند، کارخانجات آن فعال نیستند و ۳۰درصد شهرکهای این شهرستان فعال هستند.

نماینده آستانه اشرفیه از موافقت وزیر جهاد کشاورزی برای انتقال مرکز تحقیقات بادام زمینی ازرشت به شهرک صنعتی نقره ده آستانه اشرفیه خبر داد و اظهار کرد: ۹۰درصد بادام زمینی کشور در این شهرستان تولید می‌شود و این امر می‌تواند نقطه عطفی در جهت توسعه کشاورزی این شهرستان قلمداد بشود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر