کد خبر: 2121 A

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی این استان عنوان كرد:

اداره کل میراث فرهنگی كردستان پیشنهاد اعتبار یک هزار و ۴۰۰ میلیون ریال به منظور ایجاد ۷۰۰ شغل متمرکز و پایدار برنامه‌های خود را اجرایی و مطرح کرده است.

ایلنا: سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان از ساماندهی مجموعه کارگاه‌های صنایع دستی در راستای ایجاد ۷۰۰ شغل پایدار در حوزه صنایع دستی استان خبر داد.

امیر الهی در این باره به خبرنگار ایلنا در كردستان گفت: ایجاد این مشاغل با دستور استاندار کردستان در اولویت کاری معاونت صنایع دستی برای توسعه اشتغال و ترویج صنایع دستی استان و معرفی آن‌ها به دیگر نقاط کشور و خارج از کشور قرار گرفته است.

وی افزود: با توجه به رایزنی‌های انجام گرفته بنا به دستور استاندار و معاونت پشتیبانی و منابع انسانی استانداری کردستان پیگیری و اجرایی کردن طرح مذکور در راستای توسعه مشاغل صنایع دستی در حال اقدام است.

الهی در ادامه یادآور شد: مجموعه کارگاه‌های صنایع دستی طالقانی در فضایی به مساحت دو هزار مترمربع بنا شده است و بیش از ۲۰ سال است که به عنوان آموزشگاه رشته‌های مختلف صنایع دستی مشغول به آموزش هنرجویان و صنعتگران است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان یادآور شد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با ارائه یک طرح گسترده در سه فاز اجرایی برای توسعه اشتغال در رشته‌های بافته‌های داری، هنرهای چوبی، زیور آلات سنتی، سفال و سرامیک و مصنوعات چوبی با پیشنهاد اعتبار یک هزار و ۴۰۰ میلیون ریال به منظور ایجاد ۷۰۰ شغل متمرکز و پایدار برنامه‌های خود را اجرایی و مطرح کرده است.

وی خاطرنشان کرد: با حضور استاندار کردستان و کار‌شناسان مربوطه بازدیدهای می‌دانی از محل مجموعه کارگاه‌های صنایع دستی واقع در خیابان طالقانی به عمل آمده و مقرر شده طراحی فاز اول اجرایی آن تا ۱۰ روز آینده تهیه و نسبت به تصویب نهایی آن اقدام شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر