کد خبر: 999694 A

سخنگوی وزارت بهداشت:

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: میانگین بروز موارد هفتگی مرگ‌و میر ناشی از کرونا در کشور حدود ۴۴.۵ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: میانگین بروز موارد مثبت بستری در هفته‌ی گذشته در کشور حدود ۲۴ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزارنفر جمعیت گزارش شده است و بیشترین میزان بروز موارد مثبت بستری در هفته‌ی گذشته به ترتیب در استان‌های ایلام، سمنان، یزد و خراسان جنوبی بوده که میانگین بروز در استان‌های یادشده با اختلاف قابل توجهی بالاتر از میانگین کشوری است.

وی ادامه داد: میانگین بروز موارد هفتگی مرگ‌و میر ناشی از کرونا در کشور حدود ۴۴.۵ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است که بیشترین میزان بروز مربوط به استان‌های یزد، خراسان جنوبی، ایلام، آذربایجان غربی و سمنان بوده است.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: پیروزی بر کرونا نیازمند کارزاری مبتنی بر همبستگی میان حاکمیت و شهروندان است و ما امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند تقویت عزم ملی برای مبارزه با بیماری هستیم.

وی در پایان افزود:امیدواریم با شروع محدودیت‌های سراسری در کشور دستگاه‌های اجرایی و نهادهای متولی تمام همت و توان خود را در صیانت از مردم عزیزمان به کار گرفته و جدی‌تر و پررنگ‌تر از گذشته در کنار همکاران نظام سلامت باشند، مطمئنا پرسنل نظام سلامت نیز تا زمان برچیده شدن بساط این مهمان ناخوانده از مرزهای این مرز و بوم علی‌رغم خستگی‌های فراوان خدمت‌گذار خواهند بود.

ویروس کرونا ماسک بزنید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر