کد خبر: 999096 A

وزیر آموزش و پرورش:

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: بسته تحولی خوانا با تقویت چهار مهارت پایه زبانی و زندگی دانش آموزان را برای زندگی اجتماعی آماده می‌کند.

به گزارش ایلنا، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در آئین افتتاح طرح تحولی خوانا اظهار داشت: مهمترین ماموریت آموزش و پرورش، تربیت و پرورش انسان‌هایی است که بتوانند زندگی سالم، مستقل و شرافتمندی داشته باشند از آرمان‌های خود دفاع کنند و روی پای خود بایستند و دستیابی به این‌ها مستلزم کسب مهارت‌هایی است که افراد را برای زندگی پیچیده امروز آماده می‌کند. 

وی افزود: چهار مهارت پایه زبانی «خواندن، نوشتن، صحبت کردن وگوش دادن» ظرفیت انسان را در ایجاد تعاملات اجتماعی گسترش می‌دهد افراد به میزانی که بتوانند شنونده خوبی باشند و مقصود خود را به درستی بیان کنند و آنچه در ذهن دارند را به بهترین نحو بنویسند، در تعاملات اجتماعی موفق‌تر و دقیق‌تر خواهند بود و بسته تحولی خوانا در صدد آن است که این چهار مهارت پایه را در کودکان تقویت کرده و آنان را برای زندگی اجتماعی آماده می‌کند. دانش آموزان بیش از هر چیز نیازمند این هستند که خوب بخوانند و بنویسند، خوب گوش کنند و خوب صحبت کنند. 

محسن حاجی میرزایی در پایان ابراز امیدواری کرد که با همت معاونت ابتدایی، معاونین آموزش ابتدایی استان ها، راهبران آموزشی، معلمین و آموزگاران عزیز و همه آن‌ها که در حوزه گسترده آموزش ابتدایی تلاش می‌کنند بتوانیم شاهد افزایش این چهار مهارت کلیدی در دانش آموزان دوره ابتدایی باشیم.

آموزش و پرورش دانش آموزان کودکان وزیر آموزش و پرورش آموزش ابتدایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر