کد خبر: 999051 A

​رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها؛

​رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: توجه به فرصت‌های موجود در فضای مجازی باید در اولویت کار مسئولان دانشگاهی قرار گیرد.

به گزارش ایلنا به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام مصطفی رستمی در جلسه هیئت رئیسه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با دفاتر نهاد در دانشگاه‌های استان آذربایجان شرقی با اشاره به فضای جدید به وجود آمده به واسطه شیوع ویروس کرونا گفت: امروز تقریبا بیش از ۱۰ ماه است که داریم با کرونا سپری می‌کنیم و با شکل جدیدی از میدان‌هایی که احیاناً قبلاً در مورد آن تمرکز و تجربه‌ای را داشتیم، مواجه شدیم و به یکباره فضاهای حضوری و میدان‌های حضوری و فیزیکی حذف شد. 

وی ادامه داد: فضا کاملاً وارد عرصه مجازی شده است و ما هم تهدید‌هایی را در این فضا از قبل داشتیم و داریم که باید در دفع تهدیدها و تبدیل آن‌ها به فرصت کار بکنیم و هم فرصت‌سازی‌ها و اقداماتی که تا به حال با آن مواجه نبودیم باید در این میدان کشف کنیم و هم برای آن طرح داشته باشیم و اقدام عملیاتی به‌دنبال آن انجام بگیرد. 

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها عنوان کرد: در فضای مجازی نکته جدیدی که باید به آن بپردازیم این است که بخش سرمایه اجتماعی دین، حوزه و انقلاب و نظام را مورد هدف قرار گرفته است و جایی که باید در آن دفاع صورت بگیرد همینجا است، مجموعه فعالیت‌های انقلابی و جهادی که در گزارش‌ها آمده است باید به شکل کامل و جامع در این فضاها ارائه شود و این موضوع یکی از انتظارات ما از همکاران استانی است. 

وی با تاکید بر افزایش موضوعات معرفت افزایی در محیط دانشگاه ادامه داد: موضوع بعدی فضای معرفتی است که در محیط دانشگاه باید اتفاق بیفتد و در بحث فضای معرفتی هم شبهات متوجه این موضوع است و هم ظرفیت پاسخ در این حوزه باید به فعلیت در بیاید و آماده شود و فعالیت‌هایی که در حوزه معرفت افزایی و کار بنیادی و معرفتی و مورد نیاز مخاطبین است باید در فضای استان تعریف بشود. 

رستمی افزود: توجه به بیانیه گام دوم و موضوع مواظبت از تشکل‌های دانشجویی انقلابی موضوع مهمی است و این ارتباط صمیمانه و پدرانه حفظ بشود و همچنین اقداماتی صورت بگیرد که در فضای غیر حضوری تشکل‌ها آسیب نبینند و تشکل‌ها بتوانند با فعالیت‌های خودشان ادامه به حیات خودشان ادامه دهند.

استان آذربایجان شرقی دین فضای مجازی نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هیئت رئیسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر