کد خبر: 997959 A

به منظور مدیریت و کنترل اپیدمی کووید-۱۹ به شیوه محله و خانواده محور با استفاده از ظرفیت "برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت" دستور عمل گام چهارم بسیج ملی با عنوان "طرح شهید حاج قاسم سلیمانی" ابلاغ شد.

به گزارش ایلنا و بنابر اعلام وبدا، این دستورالعمل با امضای سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سرتیپ پاسدار سلیمانی، رییس سازمان بسیج مستضعفین، ابلاغ شده است.

در متن این ابلاغیه خطاب به استانداران، فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استانها و همچنین روسای دانشگاه های علوم پزشکی آمده است:«بدینوسیله دستور عمل گام چهارم بسیج ملی با عنوان "طرح شهید حاج قاسم سلیمانی" به منظور مدیریت و کنترل اپیدمی کووید-۱۹ به شیوه محله و خانواده محور با استفاده از ظرفیت "برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت" جهت استحضار و اجرا با مشارکت درون بخشی و بین بخشی و بهره مندی از ظرفیت مشارکت های مردمی به پیوست ارسال می گردد. لطفاً دستور فرمایید سازماندهی، برنامه ریزی و اجرا در سطح استانی/ دانشگاهی و سطح شهرستان مطابق دستور عمل انجام گرفته و با شکل گیری کمیته های عملیاتی و تیم های اجرایی (مراقبتی، حمایتی و نظارتی) فعالیت های محله محور و خانواده محور با همکاری فعال دانشگاه/ دانشکده های علوم پزشکی، سازمان بسیج مستضعفین، جمعیت هلال احمر، شهرداری و سایر سازمانها و نهادها به سرعت عملیاتی گردد.

انتظار می رود پایش مستمر اقدامات مبتنی بر شاخص های ارسالی با محوریت کمیته پایش و نظارت انجام گرفته و گزارش هفتگی تدوین و ارسال گردد.»

"برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت"
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر