کد خبر: 997556 A

معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت:با تصویب و ابلاغ دستورالعمل بررسی ضرورت، تصویب و ارزیابی تفاهم نامه‌های منعقده با وزارت آموزش شاهد وحدت رویه در امر مشارکت‌های دستگاه‌ها با آموزش و پرورش خواهیم بود.

به گزارش ایلنا، شهریار فولادوند معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این که براساس زیر نظام راهبری و مدیریت سند تحول نیازمند تدوین نظام جامع مشارکت در تعلیم و تربیت هستیم. در گام نخست و پیش نیاز نظام جامع مشارکت اقدام به تدوین و ابلاغ دستورالعمل تفاهم نامه‌های منعقده با آموزش و پرورش کردیم تا علاوه بر ایجاد وحدت رویه در این خصوص شاهد انعقاد تفاهم نامه‌هایی کاربردی و مشارکت‌هایی عملی با دستگاه‌ها و نهادهای مختلف باشیم.

وی با بیان این که به دنبال توسعه هدفمند مشارکت‌ها هستیم تصریح کرد: اهتمام به عوامل سهیم و موثر در جریان تعلیم و تربیت، حذف موازی کاری و تسهیل اجرای مسئولیت‌ها برخی از اهداف ساماندهی تفاهم نامه‌ها است.

فولادوند خاطر نشان کرد: مشارکت‌ها جویی و مشارکت پذیری، داوطلبانه بودن و پاسخ گویی از اصول حاکم بر مشارکت‌ها در نظام تعلیم و تربیت است و بدون شک استفاده از ظرفیت خیرین، نهادها و سازمان‌های علاقمند، بهره برداری از فرصت‌های قانونی مشارکت جویانه از سیاست‌های این سازمان در حوزه مشارکت‌ها است.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: براساس این دستورالعمل قبل از انعقاد هرتفاهم نامه‌ای ضرورت، سطح و مفاد تفاهم نامه‌های پیشنهادی حوزه ستاد واستان در کمیته تخصصی تایید و در دوره‌های زمانی مشخص، گزارش میزان تحقق تفاهم نامه‌ها اعلام می‌شود.

آموزش و پرورش وزارت آموزش و پرورش سیاست موازی کاری مشارکت های مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر