کد خبر: 997139 A

رئیس شورای شهر تهران در واکنش به تعطیلی جلسات صحن شورا گفت: اگر ستاد کرونا شرایط برگزاری ترکیبی جلسات شورا را مناسب نداند، از سوی شورای عالی استان‌ها مجوز داریم و آیین نامه نیز اجازه می‌دهد و در آن صورت ما جلسات را حتما مجازی برگزار خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: در ایام کرونا جلسات را کنسل نکریدم و سعی کردیم جلسات کمیسیون‌ها مجازی برگزار شود. اما برای اینکه بتوانیم پروتکل‌های ستاد را اجرا کنیم به روش ترکیبی شورا را اداره می‌کنیم. کمتر از ۱۵ نفر در جلسه حضور پیدا می‌کنند و بقیه به صورت آنلاین و از راه دور در جلسه حاضر می‌شوند و رای می‌دهند. در نتیجه می‌توانیم به راحتی جلسات شورا را به صورت ترکیبی برگزار کنیم. 

او در واکنش به سوالی درباره ساز و کار بررسی پرونده باغ‌ها اظهار کرد: از آنجایی که موضوع باغ‌ها حساس است، هر زمان که تصمیم می‌گیریم با سرعت عمل بیشتری پرونده‌ها را رسیدگی کنیم، اعضا علاقه‌مند هستند که تصمیم در صحن گرفته شود و در نتیجه تلاش‌ها برای اینکه تعداد پرونده‌ها را کم کنیم به نتیجه نمی‌رسد.

رئیس شورای شهر افزود: لذا همچنان پرونده‌ها در صحن مطرح می‌شود. البته در کمیسیون‌ها بحث می‌کنیم تا بتوانیم محدودیت‌هایی را ایجاد کنیم که تعداد پرونده‌ها کم شود و متاسفانه هنوز نتوانستیم و حدود صد پرونده داریم که باید در صحن مطرح شوند. اما سرعت عمل را بالا می‌بریم و تعداد جلسات را بیشتر می‌کنیم تا به همین روش ترکیبی به نتیجه برسانیم. 

هاشمی در پاسخ به این سوال که اگر بگویند شورای شهر باید تعطیل شود این اقدام انجام می‌شود یا خیر گفت: بله، اگر ستاد این شرایط برگزاری را مناسب نداند، از سوی شورای عالی استان‌ها مجوز داریم و آیین نامه نیز اجازه می‌دهد و در آن صورت ما جلسات را حتما مجازی برگزار خواهیم کرد. اما قصد ما این است که آخرین گروه در شهرداری باشیم که نسبت به تعطیلی اقدام می‌کنیم چرا که بیش از ۵۰ درصد نیروهای شهرداری به ویژه نیروهای خدماتی باید سر کار باشند و نمی‌توانیم در خانه بنشینیم. اگر دستور بدهند، حتما به صورت مجازی جلسات را برگزار می‌کنیم.

محسن هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر