کد خبر: 997109 A

زالی:

فرمانده مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در مراسم رونمایی از کیت هوشمند سریع گفت: براساس این تست فرد در مدت کمتر از ۲۵ دقیقه تعیین‌تکلیف شده و از انتشار و سرایت بالای بیماری جلوگیری می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «علیرضا زالی» فرمانده مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در مراسم رونمایی از خط تولید کیت تشخیص سریع کرونا گفت: همانطور که اشاره کردید، شاهد رونمایی کیت هوشمند سریع براساس آنتی‌ژن برای تشخیص کرونا هستیم.

وی با بیان اینکه با راه‌اندازی این خط ما در زمره ۵ کشور جهان قرار می‌گیریم که به این تکنولوژی دسترسی دارند، ادامه داد: سرعت عمل، سهولت، کارآیی بالا و به ویژه میزان تشخیصی که این تست دارد می‌تواند تحولی را در زمینه بحث بیماریابی و انجام تست‌های تشخیصی فراهم کند. در اردیبهشت پس از تفاهم نامه با ستاد فرمان اجرایی امام این اقدامات در بخش‌های مختلف و به صورت مشترک صورت گرفت.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران درباره ظرفیت خط تولید و قیمت تمام شده این تست گفت: قیمت تمام شده ۷۰ درصد قیمت تمام شده محصول جهانی آن است و میزان ارزی که برای این محصول هزینه شده است  کمتر از ۳۰ درصد است نکته مهم این است که بین ۱۰۰ هزار تا ۲۰۰ هزار نیز در روز می‌توانیم تولید داشته باشیم.

زالی خاطرنشان کرد: مهمترین مزیت این تست این است که در کمتر از ۲۰ دقیقه پاسخ تست مشخص می‌شود. همچنین میزان تشخیص آن بالای ۸۵ درصد از نظر اختصاصی بودن آن است. نیاز به تکنولوژی پیچیده ندارد و در سراسر کشور قابل انجام است.همچنین نیاز به مهارت خاصی برای انجام تست نیست و این به سهولت انجام تست کمک کرده است.

وی ادامه داد: بسرعت فرد تعیین تکلیف می‌شود و اگر فرد مبتلا باشد به سرعت می‌توان او را ایزولاسیون کرد. در تست‌های دیگر چون ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد پاسخ تست مشخص می‌شود و فرد ممکن است کماکان ناقل باشد با سرایت پذیری بالا باعث آلودگی مستمر شود اما در این تست بعد از ۲۰ دقیقه فرد تعیین تکلیف می‌شود. این تست با انجام ردیابی محله‌محور همراه شده است و می‌تواند در شناسایی محله‌ای به سرعت به ما کمک کند.

علیرضا زالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر