کد خبر: 997063 A

با امضای تفاهمنامه همکاری میان وزارت دفاع و شهرداری تهران؛

تفاهمنامه‌ای در زمینه بهره‌مندی مدیریت شهر تهران از حریم هوایی شهر در عملیات اطفاء حریق در حریم و محدوده شهری تهران و استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های سازمان های تابعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امضا شد.

به گزارش ایلنا، صبح امروز -سه شنبه آبان ۱۳۹۹-  تفاهم نامه‌ای در زمینه بهره‌مندی مدیریت شهر تهران از حریم هوایی شهر در عملیات اطفاء حریق در حریم و محدوده شهری تهران و استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های سازمان های تابعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح میان این وزارتخانه و شهرداری تهران امضا شد. هدف از این تفاهم نامه استفاده از همه ظرفیت های دو طرف برای نجات و اطفای حریق، ارتقای تجهیزات و سامانه موجود در مدیریت شهری به خصوص سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران است.

این همکاری همچنین شامل برنامه‌ریزی و برگزاری پودمان های آموزشی و همایش‌های مشترک برای بالا بردن سطح آمادگی برای مقابله با بحران هاست.

برای اجرای این تفاهم نامه که به مدت پنج سال اجرا می شود، کمیته مشترکی تشکیل خواهد شد که مراحل اجرایی آن را عملیاتی کند و از امروز اجرایی می شود. 

این تفاهم نامه در ساختمان وزارت دفاع به امضای پیروز حناچی شهردار تهران و امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رسید و تعدادی از چهره های لشکری و کشوری از جمله تعدادی از مقامات وزارت دفاع و همچنین مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون معماری و شهرسازی و مهدی داوری رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران حضور داشتند و بعد از امضای تفاهم نامه شهردار تهران و وزیر دفاع در یک جلسه داخلی و خصوصی به بررسی موضوعات مشترک میان شهرداری تهران و وزارت دفاع در زمینه های مختلف پرداختند.

شهرداری تهران وزارت دفاع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر