کد خبر: 996902 A

حریرچی اعلام کرد:

معاون کل وزارت بهداشت درباره فعالیت کارمندان در بخش های دولتی و خصوصی توضیحاتی ارائه کرد.

 گزارش خبرنگار ایلنا، ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت  درباره آخرین تصمیمات قرارگاه مرکزی مقابله با کرونا و اعمال محدودیت‌های جابجایی، گفت: در ابتدا باید بگویم در یک نقطه عطف و بسیار مهم در مقابله با کرونا هستیم و ملت و دولت حتماً پیروز خواهند شد و انتظار داریم در آینده نزدیک روند نزولی آمار مرگ و میر را شاهد باشیم. از مردم درخواست می کنم نگران نباشند و باید در هر شهر مقررات و وضعیت شغلی خود در آن منطقه را بدانند و به آنچه از طریق فرمانداری‌ها اعلام می‌شود توجه کنند و به موارد دیگر توجه نکنند.

وی ادامه داد: در ماه آبان تجمع‌های خانگی ۵۱ درصد عامل انتقال ویروس بوده‌اند و به این خاطر از ساعت ۹ شب محدودیت تردد در نظر گرفته شده است.البته وسایل نقلیه عمومی بیشتری در دسترس مردم قرار خواهد گرفت و با همکاری مردم انتظار داریم تراکمی در این خصوص نداشته باشیم.

معاون کل وزارت بهداشت در پاسخ به این پرسش که «بعضی مدیران سازمان‌ها نسبت به دورکاری کارمندان خود مقاومت به خرج می‌دهند و آنها را مجبور به حضور در کار می‌کنند؟»،  خاطرنشان کرد: اطلاعیه رسمی در این خصوص نیز تا چهارشنبه صبح اعلام خواهد شد و در همه شهرها مسؤول  اصلی اجرای تعطیلات  فرمانداران و در استان‌ها، استانداران هستند. با متخلفین نیز برخورد خواهد شد.

حریرچی با اشاره به اعمال جرایم در خصوص ممانعت برخی مدیران از دورکاری کارمندان خود، خاطرنشان کرد: برای چنین مدیرانی این است که تا سه ماه انفصال از خدمت و جرایم نقدی پیش‌بینی شده و فکر نمی‌کنم با توجه به آمار مرگ که بالاست مدیری در بخش دولتی و خصوصی در این خصوص مقاومت کند؛ چون این موضوع قانون است و اگر موارد اندکی باشد برخورد قاطع می‌شود. البته کارمندان می‌توانند در صورت تخلف در این خصوص با سامانه ۱۹۰ تماس گرفته و می توانند شکایت مکتوب کنند؛ ضمن اینکه دادستان‌ها و فرمانداران نیز وارد عمل می‌شوند.

وی همچنین در خصوص فعالیت مدارس و دانشگاه‌ها و انجام تدریس مجازی، گفت: دانش‌آموزان ما در همه مناطق زرد، نارنجی و قرمز به صورت غیرحضوری فعالیت خواهند داشت و در دستورالعمل مشخص شده که در کدام مناطق یک سوم، دوسوم کارکنان آموزشی و پشتیبانی در مدارس و دانشگاه‌ها حضور داشته باشند. وزرای آموزش و پرورش و علوم موارد مربوط به حوزه‌های خود را اعلام خواهند کرد.

معاون کل وزارت بهداشت درباره فعالیت تاکسی های اینترنتی در شب با توجه به محدودیت شبانه گفت: امروز در جلسه کمیته اجتماعی قرارگاه قرار شد محدودیت‌ فعالیت مترو به میزان قابل توجه برداشته شود و ساعت کاری آن زیادتر شود؛ ضمن اینکه وسایل نقلیه عمومی نیز می‌توانند طبق مجوز لازم فعالیت خود را داشته باشند.

ایرج حریرچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر