کد خبر: 996707 A

وزیر بهداشت:

وزیر بهداشت توضیحاتی را درباره ساخت واکسن کرونا اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سعید نمکی؛ وزیر بهداشت در وبینار پیشرفت تولید واکسن کووید ۱۹ در ایران گفت: ما همگام با کشورهای دنیا سه روش را برای تامین واکسن مورد نیاز مردم کشورمان دنبال کرده‌ایم. الحاق به برنامه جهانی کواکس سازمان جهانی بهداشت و قراردادن سهمیه‌ای برای جمهوری اسلامی ایران در این زمینه، دوم همکاری بین‌المللی که خوشبختانه با کوشش همکاران من در روابط بین‌الملل در انیستیتو پاستور با کشورهایی که اعلام آمادگی کرده‌اند به صورت پروژه مشترک دنبال می کنیم.

وی ادامه داد: در نهایت نیز با جدیت بی‌نظیر همکاران خودم در شرکت‌های دانش‌بنیان در انستیتو رازی، بنیاد برکت و ... فعالیت بسیار خوبی از ماه‌ها قبل آغاز شده است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: چندی پیش مژده دادم که در رابطه با ساخت واکسن گام‌‌های موثری برداشتیم  و از بین ۱۲ شرکت ۷ الی ۸ شرکت در وضعیت مطلوب‌تری هستند و ۴ شرکت فاز یک و دو را طی کرده و به زودی وارد فاز سه می‌شوند.

نمکی تصریح کرد: در نشستی که با دوستان در سازمان جهانی بهداشت داریم و قبلا هم مکتوب موارد را اعلام کرده‌ایم گروهی  از همکاران من در شرکت‌های دانش‌بنیان که گام‌های محکم‌تری برداشته‌اند مطالعات خود را به اطلاع کارشناسان سازمان جهانی بهداشت می‌رسانند و هفته بعد و یا هفته دیگر آن گروه دیگری که کار پیشرفته‌تری دارند را دعوت می‌کنیم و موارد را به اطلاع ‌می‌رسانیم.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: آنچه که برای ما به شدت مورد توجه است این است که این کار مورد حمایت مقام معظم رهبری و رییس جمهوری است و براساس توسعه حرکت دانش بنیان و تکیه بر علم داخل و دانشمندان داخلی است. واکسن کووید ۱۹ دستاورد این تفکر است که در آینده نزدیک به عنوان یکی از کشورهای پیشتاز ساخت واکسن در جهان مطرح خواهیم شد.

وی ادامه داد: انتظار داریم که سازمان جهانی بهداشت ما را به عنوان کشوری که در اوج تحریم‌های ظالمانه گام‌های موثری برمی‌دارد بیش از پیش حمایت کند تا ما بتوانیم به عنوان یک تولید کننده واکسن در منطقه تبدیل شویم.

وزیر بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر