کد خبر: 996602 A

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از راه اندازی مرکز نوع آوری مدیریت بحران با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد.

به گزارش ایلنا، حیدر کلهری گفت: این مرکز، پایگاهی برای جمع آوری، حمایت و پرورش طرح‌های نوآورانه در حوزه مدیریت بحران است که امکان و راه خلق اندیشه‌ها و ایده‌های خلاق را برای صاحبان طرح‌های نوآورانه هموار می‌کند. 

کلهری افزود: ضرورت استفاده از فناوری‌های نوین و خلاقانه در قالب کسب و کارهای نو پا به وضوح در موضوع پیشگیری و مدیریت بحران که یکی از موضوعات زیر ساختی و حیاتی کشور است، احساس می‌شود چرا که استفاده از این فناوری‌ها در زمان بحران، امنیت روانی و فیزیکی را برای شهروندان به ارمغان خواهد آورد. 

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، با بیان اینکه شهرداری تهران در حوزه مدیریت بحران همواره پیشرو بوده و تاکنون اقدامات بسیاری انجام داده است افزود: در حوزه مدیریت بحران نیازمند خلاقیت و نوع آوری هستیم زیرا موجب کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره وری در حوزه‌های پیشگیری، امداد و نجات و آموزش و اطلاع‌رسانی خواهد شد. 

او با اشاره به اینکه اعتماد به جوانان و ایجاد زیرساخت‌های حمایتی برای توسعه ایده‌ی خلاقانه‌ی آن‌ها علاوه بر توسعه خدمات پیشگیرانه در زمینه مدیریت بحران می‌تواند به عنوان بازوی اصلی دستگاه‌های عملیاتی وارد عمل شود، افزود: بنابراین ایجاد زیرساخت آموزشی و حمایتی در قالب مرکز نوآوری شهر آماده تصمیمی به روز است که سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اتخاذ کرده تا با اتکا به دانش و توان دانشجویان و جوانان کشور بتواند راهکارهای به روز و نوآورانه پیشگیری و مدیریت بحران را در قالب کسب و کارهای نوپا به اجرا در آورد. 

کلهری گفت: با توجه به گسترش سهم شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌ها در بهبود عملکرد حوزه‌های مختلف متناسب با پیشرفت فناوری، حمایت از استارتاپ‌های و شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه مدیریت بحران لازم و ضروری است. 

براساس گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، او گفت: در این مرکز ایده‌های جدید در حوزه مدیریت بحران جمع آوری می‌شود و حمایت مالی، فضای کاری، و سایر موارد مورد نیاز در اختیار طرح‌های خلاق قرار می‌گیرد.

شهر تهران کاهش هزینه مدیریت بحران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مشارکت های مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر