کد خبر: 996251 A

رئیس سازمان زندان‌ها:

رئیس سازمان زندان ها در نشست سراسری با مدیران حفاظت و اطلاعات زندان های سراسر کشور گفت: امنیت زندان ها یکی از اولویت های ماست و چه بسا چتر حاکم بر تمامی اولویت هاست.

به گزارش ایلنا، محمد حاج محمدی رئیس سازمان زندان ها در این جلسه که با حضور رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه برگزار میشد، با اشاره به ماموریت زندانبانی گفت: امروز هدف اصلی ما تحقق دیدگاه مقام معظم رهبری در خصوص تبدیل زندان به آموزشگاه نیکی هاست و بهترین مربیان برای تحقق این اندیشه کارکنان زندان ها هستند.

رئیس سازمان زندان ها اظهار داشت: در حوزه حفاظت و اطلاعات نباید دلخوش به آمارهای کمی باشیم لذا با تقویت کیفیت فعالیت ها باید طوری عمل کنید تا فکر ارتکاب جرم از زندانی سلب و در زندان زنجیره بزهکاری استمرار نداشته باشد.

عضو شورای عالی قوه قضائیه بیان داشت: روزمرگی برای پرسنل حفاظت و اطلاعات، مخرب است از این رو داشتن انگیزه خدمت، قدرت پیش بینی و پیشگیری و تحلیل وقایع و ارائه گزارش های کاربردی یک ضرورت است.

وی تاکید کرد: مبادا در زندان که قرار است اصلاح صورت بگیرد، فسادی رخ ندهد.

وی در ادامه خطاب به کارکنان حفاظت و اطلاعات اظهار داشت: در موقعیت های خطیر که قرار می گیرید اگر خدای ناکرده جدیت نداشته باشید و یا سهل انگاری کنید و یا به هر دلیلی کوتاهی کنید نه تنها خودتان، بلکه مجموعه ای را با آسیب و چالش مواجه می کنید.

در ادامه این جلسه که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار گردید؛ رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه گفت: زندان به خودی خود مانند یک شهر و یک کشور است که مسئولیت حفاظت و اطلاعات را در ایجاد امنیت واقعی سنگین تر می کند.

وی تصریح کرد: در سیمای جمهوری اسلامی رخوت و سستی معنا ندارد و اگر تمایلات نفسانی در کار ورود کند توفیقی نخواهیم داشت.

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات در ادامه اظهار داشت: انتظار از مسئولین حفاظت و اطلاعات این است که در زمان مقرر اقدام به پیشگیری و پیش بینی از اتفاقات نماید و طوری عمل نمایند که اخبار قبل از وقوع حادثه تحصیل شود.

وی در پایان گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در بالاترین جایگاه عزت خود قرار دارد و این بیرق ولایت فقیه است که می توانسته است اقتدار نظام اسلامی و انقلابی ما را در سراسر دنیا به اهتزاز درآورد.

در این جلسه؛ مدیرکل حفاظت و اطلاعات سازمان زندان ها نیز ضمن ارائه گزارش نکات مورد نظر را در خصوص صیانت از نیروی انسانی و تامین امنیت پایدار در زندان ها به مسئولان حفاظت و اطلاعات زندان های کشور ارائه نمود.

​رئیس سازمان زندان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر