کد خبر: 996245 A

هواشناسی:

سازمان هواشناسی نسبت به کاهش دما در سه استان و ضرورت مصرف بهینه انرژی همچنین افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس و دریای خزر هشدار داد.

به گزارش ایلنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: نفوذ توده هوای سرد از صبح چهارشنبه ( ۲۸آبان ماه) تا اواخر وقت جمعه (۳۰ آبان ماه) موجب کاهش دما در استان‌های خراسان جنوبی، خراسان رضوی و خراسان شمالی می‌شود.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی افزایش قابل توجه مصرف حامل‌های انرژی به دنبال کاهش نسبی دما از ۵ تا ۱۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود بنابراین نسبت به مصرف بهینه انرژی بویژه در مصارف خانگی، اداری و صنعتی توصیه می‌شود.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ دیگری آورده است: وزش باد همراه با افزایش ارتفاع موج بین ۱.۵ تا دو متر در دریای خزر از اوایل وقت سه‌شنبه ( ۲۷ آبان ماه) تا پنج‌شنبه (۲۹ آبان ماه) پیش بینی می شود. در این شرایط جوی غرق شدن شناگران و قایق های کوچک، آسیب دیدن شناورهای سبک، پاره شدن تورهای صیادی، اختلال در فعالیت های دریایی در ساحل و فعالیت های فراساحل دور از انتظار نیست بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به ممنوعیت شنا، محدودیت در تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و تفریحی، انجام فعالیت شیلاتی و اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی بویژه فراساحل توصیه می کند.

همچنین افزایش ارتفاع موج بین یک تا دو متر از شب سه‌شنبه (۲۷ آبان ماه) تا پنج‌شنبه (۲۹ آبان ماه) در خلیج فارس و تنگه هرمز پیش بینی می شود. بر اثر حاکمیت این شرایط جوی اختلال در فعالیت های دریایی، پاره شدن تورهای صیادی، غرق شدن قایق های کوچک و شناورهای سبک قابل پیش بینی است. در این شرایط جوی محدودیت در تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و تفریحی و فعالیت شیلاتی و اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی بویژه فراساحل توصیه می شود.

سازمان هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر