کد خبر: 996198 A

رئیس پلیس بین الملل ناجا با اشاره به همکاری‌های مشترک این پلیس و قوه قضائیه گفت: مبارزه با جرایم بین‌المللی نیازمند شناخت محورهای مشترک با هدف برخورد قاطعانه با متهمان بین‌المللی است.

به گزارش ایلنا، سردار "هادی شیرزاد" در افتتاحیه کارگاه آموزشی پلیس بین‌الملل ناجا ویژه مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضائیه بر ضرورت شناخت محورهای مشترک همکاری و توسعه بین دو طرف تاکید کرد.

وی ضمن اشاره به شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: به لطف خدای متعال، استرداد متهمان بین المللی به ویژه مفسدان اقتصادی، در سال جاری نسبت به سال گذشته از رشد بیشتری برخوردار بوده و پلیس بین الملل ناجا با نیروی هر چه بیشتر اقدامات خود را در برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی، ادامه خواهد داد.

سردار "شیرزاد" ضمن اشاره به دستاوردهای پلیس بین الملل در زمینه مبارزه با جرایم و تعقیب مجرمان در عرصه بین المللی  افزود: یکی از موانع مهم عدم استرداد متهمان بین المللی، تعارض قوانین کیفری بین المللی و موارد اختلاف سیستم های حقوقی قضائی بین کشورهاست.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مبارزه با جرایم بین المللی و موفقیت در این زمینه، منوط به گسترش تعاملات دیپلماسی پلیسی با سایر کشورها و همکاری دستگاه های اجرایی کشور است.

استرداد مدیرعامل سابق بانک سرمایه؛ ویترین ایران در برخورد با مفسدان اقتصادی

به گزارش پایگاه خبری پلیس، در ادامه این کارگاه آموزشی رئیس مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضائیه"علی بهادری جهرمی" از اقدامات پلیس بین الملل ناجا در برخورد با مفسدان اقتصادی تشکر و استرداد مدیر عامل سابق بانک سرمایه را به کشور به عنوان ویترین مبارزه با جرایم اقتصادی جمهوری اسلامی ایران بیان کرد.

رئیس پلیس بین الملل ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر