کد خبر: 996186 A

وزیر بهداشت با تاکید بر تشدید نظارت‌ها در شرایط کرونایی گفت: بر اجرای پروتکل‌ها نظارت بیشتری را اعمال می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «سعید نمکی» وزیر بهداشت در مراسم امضای تفاهم نامه با هلال احمر گفت: در جلسه‌ای که با مقام معظم رهبری داشتیم ایشان تکالیف جدیدی را به عهده دستگاه‌ها گذاشتند که یکی از دستورات مهم ایشان تشکیل یک قرارگاه عملیاتی برای اجرای مصوبات ستاد بود، در واقع باری از کرونا که بر عهده‌ی ما نبود با کمک وزیر کشور سامان جدید یافت.

وی ادامه داد: دوم اینکه مقام معظم رهبری فرمودند مجموعه‌ای از پروتکل‌های جدید تعیین شود و این باعث شد که همکاران ما پروتکل‌هایی را در نظر بگیرند که در جلسه‌ی ستاد ملی مورد تایید رئیس‌جمهور و اعضای ستاد قرار گرفت.

نمکی افزود: گرچه به دلیل بحران‌های کشور نیاز به تسریع در شروع محدودیت‌های مقابله با ویروس کرونا بودیم، اما عزیزان به دلیل پیش نیازهایی که باید تعیین کنند، اجرا را به اول آذر ماه موکول کردند.

وی بیان کرد: گرچه این موضوع برای ما دیر است، اما مغتنم است که این وضعیت اورژانسی را هرچه زودتر در یابیم و اگر قرار است با یک تاخیر همه چیز درست اجرا شود ترجیح می‌دهیم به جای آنکه با عجله، نیم‌بند و شکسته به شکل درست جلو برویم.

وزیر بهداشت افزود: یکی از محورها، تشدید نظارت‌ها است که ما بر اجرای پروتکل‌ها نظارت بیشتری را اعمال می‌کنیم، دوم آموزش همگانی است و سوم بیماریابی زودرس با انجام تست‌های فراوان خواهد بود که خوشبختانه تست‌ها را از ۲۳ هزار به روزی ۴۰ هزار رساندیم ولی همه‌ی اینها به روش پی‌سی‌آر است که امیدواریم با تولید کیت‌های تولید داخل و رسیدن کیت‌های کره‌ای این کار را به روزی صدهزار مورد افزایش دهیم.

وی گفت: این کیت‌ها بیشتر از ۲۰ دقیقه وقت نمی‌گیرد و بسیاری از گروه‌های هدف را با این روش می‌توانیم تست کنیم و در ۲۰ الی ۲۵ دقیقه تکلیف فرد مشخص می‌شود.

ویروس کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر