کد خبر: 996146 A

اعضای شورای شهر تهران کلیات لایحه تعیین بهای خدمات صدور پروانه فعالیت ناوگان باری در شهر تهران را به تصویب رساندند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جریان دویست و چهل و هشتمین جلسه شورای شهر تهران لایحه تعیین بهای خدمات صدور پروانه فعالیت ناوگان باری در شهر تهران مورد بررسی و گزارش مشترک کمیسیون برنامه و بودجه و عمران و حمل و نقل قرائت شد. 

محمد علیخانی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل با قرائت این گزارش گفت: ماده واحده این لایحه می‌گوید در اجرای بند ۲۶ ماده ۸۰ قانون دستورات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب سال ۱۳۷۵ با اصلاحات و الحاقات بعدی و با عنایت به ماده ۹ قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت مصوب سال ۱۳۸۶ و مفاد دستورالعمل مدیریت حمل ونقل بار درون شهری و حومه ابلاغی مصوب ۱۳۹۴ وزارت کشور به شهرداری تهران، «سازمان حمل ونقل و ترافیک» اجازه داده می‌شود پس از بررسی و تایید کاربری وسیله نقلیه باربر، متناسب با نوع حمل ونقل بار درون شهری و حومه براساس ضوابط و مقررات موضوعه نسبت به دریافت مبلغ یکصد هزار ریال به عنوان بهای خدمات صدور پروانه و مبلغ ۸۰ هزار ریال به عنوان بهای خدمات تمدید پروانه فعالیت به ازای هر وسیله نقلیه باربر تعیین شده از تاریخ ابلاغ این مصوبه اقدام کند. 

او ادامه داد: در تبصره یکم آمده است که در صورتی که صدور و تمدید پروانه فعالیت مستلزم پرداخت هزینه‌های زیر باشد، شهرداری تهران، سازمان حمل ونقل و ترافیک مجاز است بهای آن‌ها را علاوه بر بهای خدمات تعیین شده مطابق جدول موجود در لایحه از متقاضیان دریافت نماید. 

علیخانی سپس به قرائت تبصره‌های این لایحه پرداخت و گفت: در تبصره یک بمنظور استعلام کد ملی از سازمان ثبت احوال، مبلغ هزار ریال، استعلام معاینه فنی از سیمفا، مبلغ هزار ریال، و چک اپراتوری مدارک وسیله نقلیه نیز ۴۰ هزار ریال اخذ شود. 

او ادامه داد: با توجه به اینکه نرخ‌های موضوع این جدول ثبت احوال می‌باشد، تغییر بهای هر یک از ردیف‌های فوق از سوی مرجع ذی صلاح در سال جاری به روزرسانی و از سوی سازمان حمل و نقل و ترافیک ابلاغ می‌گردد. 

علیخانی گفت: در تبصره دوم ذکر شده است که اعتبار پروانه ناوگان باری شهر تهران یک سال است و در صورت انتقال مالکیت پیش از پایان یک سال پروانه صادره لغو و مالک جدید موظف است برای دریافت پروانه جدید اقدام نماید. 

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل در ادامه گفت: در تبصره سوم این لایحه آمده است که کلیه درآمدهای حاصل از اجرای این مصوبه پس از واریز به حساب خزانه شهرداری تهران به صورت صد درصد به سازمان حمل و نقل وترافیک تخصیص یابد و صرف ساماندهی حمل ونقل بار و کالای شهر تهران شود. 

علیخانی افزود: در تبصره پنجم در اجرای قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی شهرداری تهران موظف است وسائل نقلیه باربر فاقد پروانه فعالیت را پس از شناسایی بمنظور اعلام قانون به راهنمایی و رانندگی معرفی نماید. 

به گزارش ایلنا، کلیات این لایحه با ۱۴ موافق به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید.

شورای شهر تهران ناوگان باربری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر