کد خبر: 995901 A

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران به لزوم توجه به تکمیل، تعیین تکلیف و بهره برداری از پایانه شرق جدید تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان دویست و چهل و هشتمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: اموال و دارائی‌های شهرداری، اموال و دارائی‌های مردم تهران است و به امانت در اختیار مدیران شهرداری قرار گرفته است و ما به عنوان نمایندگان مردم برابر قانون باید بر حسن رعایت امانت توسط شهردار و مدیران شهری نظارت و گزارش خود را به مردم ارائه کنیم. 

عضو شورای شهر تهران با اشاره به بازدیدش از پایانه شرق تاکید کرد: سه سال پیش در ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۶ پس از بازدید از پایانه شرق جدید درباره «تسریع در تکمیل و تعیین تکلیف انتقال پایانه مسافربری شرق» به شهردار وقت تهران تذکر دادم و تا امروز با برگزاری بیش از پنج جلسه و مکاتبات متعدد موضوع را مورد پیگیری قرار داده‌ام اما متاسفانه دریغ از یک درصد پیشرفت و وجود اندک اراده‌ای در توجه به این موضوع برای تعیین تکلیف بخشی از دارائی شهروندان تهرانی! 

او با بیان اینکه در برابر این روند بارها از خود پرسیده‌ام که اگر این پروژه با سرمایه شخصی شهردار یا معاونان ایشان اجراء شده بود، آیا باز هم آقایان در تکمیل و تعیین تکلیف آن این گونه عمل می‌کردند؟ گفت: در این صورت آیا باز هم ما سه سال شاهد توقف پروژه و فقدان اراده برای تعیین تکلیف آن بودیم؟ 

فراهانی افزود: مطمئناً انتظار برحق شهروندان تهرانی استفاده صحیح، به جا و موثر از منابع بودجه شهرداری و اجرای پروژه‌ها با رعایت صرفه و صلاح شهر و جلوگیری از اتلاف منابع ناشی از عوارض و بهای خدماتی که شهروندان به شهرداری پرداخته‌اند در جریان طولانی شدن اجرای پروژه‌ها است. 

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران افزود: بر همین اساس به عنوان نماینده مردم شریف تهران در اجرای بند ۳ ماده ۸۰ قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره «توجه به تکمیل، تعیین تکلیف و بهره برداری از پایانه شرق جدید» به شهردار محترم تهران تذکر می‌دهم. 

او خطاب به شهردار تهران گفت: جناب آقای دکتر حناچی؛ این پروژه و پروژه‌های مشابه آن هم بخشی از امانت شهروندان تهرانی در دست شماست. عملکرد شما را صرفاً با رعایت امانت و ممانعت از شهر فروشی قضاوت نخواهند کرد بلکه درباره عملکرد شما درقبال این سرمایه‌های شهر نیز قضاوت خواهند کرد. پس تا دیر نشده برای بهره برداری درست و بهینه از سرمایه‌های کالبدی شهر کاری کنید که شهروندان از عواید و نتایج بهره برداری از این پروژه‌ها برخوردار شوند.

مجید فراهانی ترمینال شرق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر