کد خبر: 995626 A

سخنگوی وزارت بهداشت:

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: اکنون زمان مماشات و عادی انگاری نیست، در صورت هرگونه غفلت از طرف مردم و مسئولان با فرا رسیدن روزهای سردتر وضعیت بیماری به مراتب سخت‌تر و سنگین‌تر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شیب تند موارد بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور، بیان کرد: شیب موارد بستری و مرگ و میر کرونا در حال حاضر به بالاترین میزان خود از زمان شروع بیماری رسیده است، متاسفانه در هفته‌ی گذشته شاهد افزایش بروز موارد مثبت بستری و همچنین افزایش بروز تعداد فوت شدگان مثبت بیماری نسبت به هفته‌های ماقبل بودیم.

وی ادامه داد: متوسط بروز هفتگی موارد مثبت بستری در هفته‌ی گذشته با افزایش قابل توجه نسبت به هفته ماقبل با نسبت بیست و شش و نیم نفر به ازای هر صد هزار نفر جمعیت رسیده است.

لاری افزود: استان‌های ایلام، سمنان، خراسان جنوبی و یزد بیشترین میزان مثبت بستری را داشتند و همچنین در هفته‌ی گذشته میانگین بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور با افزایش قابل توجه نسبت به هفته‌های ماقبل به ۴۵ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت، بیان کرد: میزان بروز در این شاخص‌ها در استان‌های یزد، ایلام، خراسان جنوبی، سمنان و آذربایجان غربی با اختلاف قابل توجهی بالاتر از میانگین کشوری است.

وی ادامه داد: طبق آخرین بررسی‌های صورت گرفته میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور ۷۹ درصد می‌باشد که کمترین میزان رعایت در نانوایی‌ها و سامانه‌های مسافربری گزارش شده است.

لاری گفت: خوشبختانه در هفته‌ی گذشته با افزایش تست‌های آزمایشگاهی شاهد بالاترین میزان شناسایی سرپایی در کشور بودیم که این امر نیازمند تداوم بیشتر خواهد بود و جهت خروج از شرایط اسفبار حال حاضر بیماری در کشور، امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند همکاری در رعایت موارد بهداشتی و همکاری‌های بین دستگاهی هستیم.

وی افزود: اکنون زمان مماشات و عادی انگاری نیست، در صورت هرگونه غفلت از طرف مردم و مسئولین با فرا رسیدن روزهای سردتر وضعیت بیماری به مراتب سخت‌تر و سنگین‌تر خواهد بود.

ویروس کرونا ماسک بزنیم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر