سرخط خبرها:
کد خبر: 995243 A

معلم خیّر اندیمشکی:

راهبر آموزشی مناطق روستایی در شهرستان اندیمشک، تاکنون ۱۴۳ تبلت برای دانش آموزان کم برخوردار، روستایی و حاشیه‌ای خریداری کرده است.

به گزارش ایلنا، حسین اسدی، معلم خیر اندیمشکی از توابع استان خوزستان، به عنوان راهبر آموزشی مناطق روستایی در اندیمشک مشغول به خدمت است. اقدامات خیرخواهانه او در طول ۲۸ سال خدمت در آموزش و پرورش از برجسته‌ترین سطور دفتر معلمی‌اش است، اسدی همیشه با حقوق اندکِ معلمی، در انجام فعالیت‌های خیرخواهانه پیش قدم بوده است و خرید تلفن همراه هوشمند برای دانش آموزانش را از سال ۹۳ آغاز کرده است.

براساس این گزارش، این معلم خیراندیش، در سال ۹۴ به عنوان معلم نمونه کشوری انتخاب شد و هدیه ریاست جمهوری به مبلغ ۲۱ میلیون و۷۰۰ هزار تومان را بین مردم محروم دوکوهه و دانش آموزان این منطقه توزیع کرد و امروز پس از دریافت ارثیه پدری‌اش، به تاسی از ذاتِ نیکوکارِ پدر این مبلغ را نیز صرف کمک به تعلیم و تربیت فرزندان ایران عزیز اسلامی کرده است.

بر این اساس، اسدی با ارثیه ۱ میلیارد و۲۴۰ میلیون تومانی پدر مرحومش تاکنون ۱۴۳ تبلت برای دانش آموزان کم برخوردار، روستایی و حاشیه‌ای خریداری کرده است و به تمامی مدارس محروم و روستایی شهرستان اندیمشک نیز کمک کرده است. در عین حال ساخت مدرسه در روستای کرتل در بخش الوار گرمسیری نیز از برنامه‌هایی است که برای کمک به تحصیل دانش آموزان این منطقه کم برخوردار روستایی دارد.

در این گزارش آمده است؛ دانش آموزان محروم و کم برخوردار با کمک مدیران مدارس مناطق روستایی و حاشیه‌ای در اندیمشک شناسایی شده و به این معلم نیکوکار معرفی می‌شوند. بیشتر این دانش آموزان بی‌سرپرست و بدسرپرست هستند و یا دارای خانواده‌هایی بی‌بضاعتند که از وضعیت معیشت نامناسبی برخوردارند.

آموزش و پرورش ایران حقوق دانش آموزان معلم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر