کد خبر: 994683 A

معاون شهردار تهران خبر داد:

معاون حمل و نقل، ترافیک شهردارى تهران از نصب و راه اندازى ١٠ دستگاه پله برقی تولیدی داخلى در خط ٧ مترو تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا، "سید مناف هاشمى" تحقق شعار جهش تولید را کلید رفع مشکلات اقتصادی کشور دانست و گفت: مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر در نامگذاری سال‌ها، مسئله اقتصاد را در اولویت اول قرار داده‌اند پس بى شک این شعار نشانگر اهمیت نقش اقتصاد در سرنوشت کشور است.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: با عنایت به نامگذارى سال جهش تولید و تحقق این شعار، برای اولین بار به همت و تلاش صنعتگران ایرانی فعالیت پله‌برقی ایرانی در ناوگان مترو تهران آغاز شد بطوریکه قرار داد ساخت ۱۴۷ دستگاه پله‌برقی با یکی از شرکت های داخلی به امضا رسیده است . 

وى با بیان اینکه ، ۸ دستگاه پله‌برقی ساخت داخل، در ورودی شرقی ایستگاه کمیل در حال نصب و راه اندازی است اظهار داشت: ٢پله‌برقی دیگر نیز به زودی در ایستگاه صنعت مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

هاشمى با اشاره به اینکه کیفیت، همواره بارزترین ویژگی تولید بوده است، تاکید کرد: ایستگاه‌هاى خط ٧ مترو با نصب و راه اندازى پله هاى برقی ساخت داخل که با بهترین برندهای خارجی به لحاظ کیفیت هم تراز است، به بهره بردارى خواهند رسید. 

به گزارش روابط عمومى معاونت حمل و نقل، ترافیک شهردارى تهران، به گفته معاون شهردار تهران،  به طور متوسط خرید هر دستگاه پله‌برقی نزدیک به ۱۰۰ هزار دلار ارز بری دارد که با تکمیل فرآیند تولید داخل و در همین فاز ابتدایی، برای ساخت ۱۴۷ دستگاه پله‌برقی، مبلغی در حدود ۱۵ میلیون دلار صرفه جویی ارزی انجام می پذیرد.

مترو شهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر