کد خبر: 994430 A

رییس دانشگاه تهران در گفت‌وگو با ایلنا:

رییس دانشگاه تهران در واکنش به درگذشت داود فیرحی گفت: این استاد جزو نواندیشان دانشگاهی دسته‌بندی می‌شدند و درگذشت وی ضایعه بسیار بزرگی برای جامعه علمی و دانشگاهی کشور است.

محمود نیلی احمدآبادی؛ رییس دانشگاه تهران در  رییس دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در واکنش به درگذشت حجت الاسلام داود فیرحی استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و پژوهشگر حوزه اندیشه سیاسی گفت: مرحوم دکتر فیرحی یکی از استادهای برجسته علوم سیاسی دانشگاه تهران بودند که حوزه‌های تخصصی‌شان اندیشه سیاسی در اسلام و فقه سیاسی، دین و دولت بود. ایشان استاد تمام دانشگاه بود.

وی افزود: ایشان از لحاظ انتشارات علمی هم موقعیت خوبی داشت، گرچه ما در حوزه‌های علوم سیاسی و علوم انسانی معمولاً انتشارات بین المللی کمتری داریم ولی ایشان مقالاتی به زبان فارسی، عربی و انگلیسی داشت و ۱۵ کتاب هم نوشته بودند. 

نیلی احمد آبادی در خصوص شخصیت این استاد برجسته بیان کرد: وی از لحاظ شخصیتی بسیار سلیم النفس و خیرخواه بود به هر حال جزو نواندیشان دسته‌بندی می‌شدند. فوت ایشان ضایعه بسیار بزرگی برای جامعه علمی و دانشگاهی است و همه اساتید و دانشجویان از درگذشت ایشان متاثر شدند. 

رییس دانشگاه تهران گفت:طبق گزارش‌هایی که داشتیم و پیگیری‌هایی که می‌کردیم، وضعیت جسمی ایشان رو به بهبودی بود ولی ناگهان دیروز خبر فوت ایشان را بر اثر کرونا شنیدیم. ایشان بیماری زمینه‌ای نداشتند و گویا دیر به بیمارستان منتقل شدند.

دانشگاه تهران گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر