کد خبر: 994007 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی در خصوص ترمیم معدل در مقطع کارشناسی توضیحاتی را ارائه کرد.

«محمدرضا آهنچیان» مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در واکنش به مطالبه برخی از دانشجویان در مقطع کارشناسی مبنی بر ترمیم معدل توضیح داد: بر اساس آخرین آیین نامه تحصیلی مصوب یک خرداد ماه 1397 موضوع ترمیم معدل برای دانشجویان کلیه مقاطع تحصیلی که از سال تحصیلی 1398-1397 وارد دانشگاه شده یا می‌شوند، منتفی است.

وی در ادامه بیان کرد: این قانون برای دانشجویان ورودی سال 1397-1396 و پیش از آن جاری است. در این صورت ترمیم معدل، اگر در دانشگاه محل تحصیل مبداء و در چارچوب فرایند تعریف شده دانشگاه انجام شده باشد، قانونی است و دانشگاه محل تحصیل در مقطع بالاتر نمی‌تواند معدل کل فرد پذیرش شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور را به این دلیل نپذیرد. 

آهنچیان در پاسخ به این سوال که سرنوشت قبولی دانشجویان در مقطع ارشد با ترمیم معدل چه خواهد شد و آیا دانشگاه مقطع ارشد از پذیرش آنها ممانعت کند؟ گفت:  دانشجو در این صورت می‌تواند از مجاری قانونی و رسمی درخواست خود را به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کند.

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی درباره مساعدت دانشگاهی که دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در آن قبول شده و پیش‌تر هم اقدام به ترمیم معدل کرده است، توضیح داد: اگر دانشگاه مبداء در این رابطه دچار خطایی شده باشد، برای مثال دانشگاه برای دانشجوی ورودی 1397 به بعد معدل را ترمیم کرده است، اقدام دانشگاه مقصد یا دانشگاه محل تحصیل جدید در مقطع بالاتر به درستی عمل کرده است و اقدامی در این باره متصور نیست. 

آموزش عالی دانشجو سازمان سنجش آموزش کشور وزارت علوم برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر