کد خبر: 993781 A

مدیر کل محیط زیست مازندران:

مدیر کل سازمان محیط زیست مازندران با اشاره به فروش پرندگان شکاری در بازار فریدون‌کنار گفت: تخلفات شکارچیان متخلف را حتما پیگیری می‌کنیم و از این کار کوتاه نمی‌آییم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «حسینعلی ابراهیمی» مدیرکل سازمان محیط زیست مازندران در رابطه با شکار غیرقانونی ۳۰۰ هزار بال پرندگان مهاجر، بیان کرد: هرگونه شکار و صید بدون اجازه پروانه از سازمان حفاظت محیط زیست جرم محسوب می‌شود و همکاران من در سراسر استان با تشدید این نظارت‌ها در فصولی که پرندگان مهاجر در استان فرود می‌آیند برخوردها را تشدید می‌کنند.

وی ادامه داد: البته هماهنگی‌های بین دستگاهی با نیروی انتظامی و دستگاه‌های قضایی هم وجود دارد که خوشبختانه منجر به کشفیات بیشتر در این سالها شده است که این افزایش کشفیات به معنی افزایش تخلفات نیست.

ابراهیمی در رابطه با فروش پرندگان شکاری در بازار فریدون‌کنار، افزود:در رابطه با این بازار، دستگاه‌های دیگر باید پای کار بیایند، دستگاه‌هایی از قبیل دامپزشکی، بهداشت، شهرداری و تعزیرات، چون اینجا پرندگانی که عرضه می‌شود به هیچ وجه مورد تایید ما نیست.

وی ادامه داد: در این سه الی چهار سال اخیر جلساتی را با این سازمان‌ها داشتیم، اما کفایت نمی‌کند، متاسفانه چند دهه‌ این موضوع کاملا رها بوده است و خواسته‌ی ما از ماجرای فریدون‌کنار برآورده نشده است.

ابراهیمی گفت: اخیراً قرار شد که فرمانداری فریدون‌کنار برنامه محدود کردن بازار را ارائه دهد که هنوز چیزی به دستم نرسیده است.

وی افزود: آماری که ما از شکارجیان غیرمجاز داریم، حدود ۲۰۰ نفر بوده و اینها مردم فریدون‌کنار نیستند بلکه مردم دیگری هستند که در آن منطقه قانون گریزی می‌کنند و ما تخلفات شکارچیان متخلف را حتما پیگیری می‌کنیم و از این کار کوتاه نمی‌آییم.

شکار غیر قانونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر