کد خبر: 993500 A

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران از راه اندازی ۲۲ خانه ورزش کودک در پایتخت تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا، "امیر محسنی" این خبر را در دیدار با "محمد جعفری" مدیرکل دفتر تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش مطرح کرد و با اشاره به چاقی ۱۴ درصدی کودکان پیش از ورود به مدرسه افزود: با راه اندازی خانه ورزش کودک به دنبال زمینه سازی برای افزایش فعالیت های بدنی کودکان هستیم. 

وی با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا کم تحرکی میان شهروندان به ویژه کودکان تشدید شده است، اظهارداشت: دو هزار روز نخست زندگی کودکان فرصتی طلایی برای تنظیم برنامه های غذایی و فعالیت های مستمر بدنی و ورزشی است که تاثیری بسزا در افزایش سلامت کودکان دارد.

محسنی با اشاره به پیش بینی فعالیت های مشترک با وزارت آموزش و پرورش جهت ترویج ورزش میان دانش آموزان گفت: هم افزایی دستگاه های مختلف در اجرا و ترغیب شهروندان برای انجام ورزش و فعالیت های بدنی بسیار مهم است. 

براساس گزارش روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، مدیرکل دفتر تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش نیز با استقبال از فعالیت های شهرداری در حوزه ورزش دانش آموزان تاکید کرد: برنامه ریزی برای افزایش فعالیت های بدنی بیش از ۱۳ میلیون دانش آموز در کشور ضروری است و نیازمند ورود جدی شهرداری ها در این حوزه هستیم.

امیر محسنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر