کد خبر: 992662 A

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران گزارش حسابرس رسمی این شورا را در خصوص حسابرسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در صحن علنی شورای شهر ارائه داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان بررسی گزارش حسابرس رسمی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص حسابرسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به برخی مبانی قانونی گفت: به موجب بند ج ماده ۴۴ آیین نامه مالی شهرداری‌ها و بند۳۰ ماده ۷۱ قانون شوراهای اسلامی کشور رسیدگی نهایی و ممیزی حساب شهرداری‌ها به وسیله شورای اسلامی شهر از طریق بررسی گزارشهای مالی و گزارش حسابرسان مذکور و اعلام موارد نقض و تخلف به شهردار و پیگیریهای لازم بر اساس مقررات قانونی انجام می‌گیرد. 

او در خصوص گزارش حسابرس منتخب شورا، افزود: حسابرسی از سازمان حمل و نقل و ترافیک در سال ۱۳۹۳ توسط موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت آوند (دارای درجه کیفی ب بر اساس رتبه‌بندی جامعه حسابداران رسمی ایران) انجام شده است. 

فراهانی گفت: موقعی که حسابرس با کسب شواهد حسابرسی کافی به این نتیجه برسد که تحریف‌ها به تنهایی یا در مجموع نسبت به صورتهای مالی با اهمیت و فراگیر است و مطلوبیت کلی صورت مالی را مخدوش می‌کند گزارش حسابرس به صورت مردود صادر می‌شود. 

او ادامه داد: حسابرس منتخب شورا با ذکر ۱۲بند (بندهای ۸ تا ۱۹) به عنوان مبانی اظهارنظر مشروط بر مواردی که تحریف صورتهای مالی و محدودیت در رسیدگی در مجموع و یا به تنهایی دارای اثر با اهمیت ولی غیر اساسی بر صورت مالی باشد گزارش حسابرسی خود را به صورت مشروط ارائه کرده است؛ گزارش مشروط یک نوع اظهار نظر مقبول است اما به استثنای مواردی که در بندهای مبانی تعدیل اظهارنظر بنا به دلایل فوق ذکر شد و در بند اظهارنظر نیز استثنا شده باشد. 

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران اظهار کرد: در ارزیابی کلی کمیته صورت‌های مالی و گزارش حسابرس منتخب شورا درباره این سازمان، عدم رعایت شفافیت در صورت‌های مالی و قراردادها، مباحث مالیاتی، عدم پایبندی به رعایت اساسنامه و مصوبات و الزامات قانونی مصوب شورای اسلامی شهر تهران، واگذاری املاک بدون اخذ مجوزهای قانونی، گران فروشی آرم ورود به محدوده طرح ترافیک در سنوات گذشته و جریمه ناشی از آن در سال مالی ۱۳۹۳ و… مشاهده شده است. 

به گزارش ایلنا این گزارش با ۱۴ رای موافق به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید.

انتهای پیام/
مجید فراهانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر