کد خبر: 992511 A

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر تهران طی پیامی روز جهانی شهرسازی را به فعالان حوزه شهر و شهرسازی تبریک گفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد سالاری در جریان دویست و چهل و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در تبریکی به مناسبت روز جهانی شهرسازی گفت: روز جهانی شهرسازی (World Town Planning Day) در روز هشتم نوامبر سال ۱۹۴۹ با پیشنهاد پرفسور کارلوس ماریا دلاپائولرا از اساتید برجسته دانشگاه بوینس آیرس و با هدف نهادینه‌سازی نقش ماموریت‌های شهرسازی در جامعه و کمک به ایجاد جوامعی بهتر از طریق پیشبرد و بالابردن علاقه به مباحث شهرسازی در میان عامه مردم و متخصصان در مقیاس‌های محلی، ملی و بین المللی، ثبت شده است. 

او ادامه داد: شهرسازان و معماران در شمار هنرمندان قرار می‌گیرند که تابلوهایی به بزرگی یک شهر خلق می‌کنند. آن‌ها به مثابه یک مصلح اجتماعی چه در مقام سیاستمدار باشند و چه در مقام مدیر و کارشناس، در معرض اتخاذ تصمیماتی قرار می‌گیرند که عملیاتی شدن آن ها، زندگی شهروندان را تحت تاثیر قرار خواهد داد. لذا آموزش مستمر شهرسازان در هر جایگاهی و تغییر نگرش آن‌ها به سیاست‌های نوین شهری می‌تواند در اتخاذ تصمیمات درست و رسیدن به شهری زیست‌پذیر تاثیرگذار باشد. 

سالاری افزود: این روز را به تمامی همکارانم در شورای شهر تهران، شهردار تهران، مدیران شهری، اساتید، دانش آموختگان، فعالان و علاقه مندان به حوزه شهرسازی و حوزه‌های مرتبط آن تبریک می‌گوییم. امید است با همکاری، همفکری و مشارکت اساتید، حرفه مندان و کارشناسان این حوزه به بهبود مستمر شهرها، کمک کنیم.

 

محمد سالاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر