کد خبر: 992040 A

مدیر کل حفاظت محیط زیست تهران خبر داد:

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران از کشفیات این اداره در شش ماهه اول امسال و برخورد با متخلفان شکار غیرمجاز خبر داد.

به گزارش ایلنا، سعید محمودی با اعلام این خبر گفت: در شش ماه اول امسال مجموعا تعداد 33  اسلحه شکاری و جنگی مجاز و غیرمجاز در استان توسط ماموران اجرایی کشف و ضبط شد.

 وی با بیان اینکه در همین رابطه تعداد 108 نفرمتخلف دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شده اندکه پرونده آن ها در حال رسیدگی است، ادامه داد: درحوزه شکار و صید و طی این مدت 22 نفر قبل از اقدام به شکار توسط ماموران اجرایی دستگیر شدند.

محمودی با اشاره به اینکه با 34 مورد نگهداری وخرید وفروش حیات وحش زنده وغیر زنده در این مدت برخورد شده است، اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده ازتخریب 496 متر مربع از اراضی ملی جلوگیری بعمل آمد و   79 مورد آتش سوزی مهار گردیده است.

محمودی ادامه داد: در شش ماهه ابتدای امسال، مجموعا تعداد 81 پرونده تخلف در مراجع قضایی تشکیل شده و درجریان بوده و تعداد 8 پرونده نیز مختومه شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه آمار کشفیات سلاح در شش ماهه نخست امسال نسبت به وضعیت مشابه در سال قبل رشد 32 درصدی داشته است، تصریح کرد: این آمار بیانگر تاثیر افزایش گشت ها و پایش های یگان حفاظت محیط زیست استان درحوزه استحفاظی و برخورد با متخلفان شکار و صید است.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، محمودی در پایان با هشدار به شکارچیانی که در فصل پاییز اقدام به شکار می کنند، خاطرنشان کرد: قطعا یگان حفاظت محیط زیست استان در سطح مناطق حفاظت شده و شهرستانهای استان با نهایت تلاش و کوشش نسبت به برخورد با شکارچیان و دستگیری و معرفی به مراجع قضایی اقدام و برخورد قاطع و بدون اغماض با متخلفان خواهند داشت.

محیط زیست تهران کشف سلاح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر