کد خبر: 992035 A

شهردار منطقه ۱۱ گفت: اجرای طرح کاپ که به صورت آزمایشی با همکاری شهروندان در محله‌های مرکزی شهر تهران در حال اجراست؛ امیدوار کننده است و به تدریج مخازن زباله از سطح شهر جمع آوری خواهند شد.

به گزارش ایلنا، نصراله آبادیان با اشاره به آغاز اجرای طرح کاپ در محله‌های مرکزی شهر تهران و آثار مثبت این طرح برای رفع معضل زباله گردی و مشکلات محیط زیستی ناشی از آن افزود: طرح کاپ به صورت پایلوت در برخی از شهرک‌های مسکونی و ساختمان‌های اداری اجرا و در قالب این طرح مخازن جداگانه‌ای در ساختمان‌ها تعبیه می‌شود، به طوری که شهروندان به صورت مجزا پسماندهای خود مانند شیشه، ظروف پِت، پلاستیک و… را در مخازن قرار می‌دهند. 

آبادیان با اشاره به این که هم اکنون در محله راه آهن ۸۰ درصد اهالی در اجرای این طرح همکاری می‌کنند؛ بر لزوم مشارکت شهروندان در موفقیت اجرای «طرح کاپ» تأکید کرد و گفت: در ادامه روند کار در راه آهن پس از اجرای برنامه مخازن را از کوچه جمع کردیم و محل دپوی زباله‌ای باقی نگذاشتیم. به این ترتیب شهروندان هر شب ساعت ۹ زباله‌ها را درب منازل خود قرار می‌دهند. 

او بیان کرد: درحال حاضر سه محله راه آهن، حشمت الدوله و جمهوری طرح کاپ در آن‌ها اجرایی شده است و در ناحیه یک محله انقلاب و خیابان ابوریحان و در ناحیه دو هم خیابان معتمدی انتخاب شدند و اطلاع‌رسانی و آموزش چهره به چهره نیز به نواحی و شورایاری‌ها سپرده شد. 

آبادیان با اشاره به این که به جز محله راه آهن در سایر محله‌ها مخازن جمع آوری نشده است؛ یادآور شد: در اجرای طرح کاپ در سایر محلات در مرحله اطلاع‌رسانی هستیم و آموزش چهره به چهره را دنبال می‌کنیم. در محله راه آهن با جمع آوری مخازن جای آن را به صورت برجسته گل کاری کرده‌ایم تا اعلام کنیم معابر ما باید به این شکل باشند. 

شهردار منطقه ۱۱ همچنین توضیح داد: بی‌تردید هیچ عجله‌ای برای جمع آوری مخازن نداریم و حتما ابتدا باید اطلاع‌رسانی انجام و پس از جذب همراهی و مشارکت مردم کار را به پیش ببریم. نمی‌خواهیم مردم به یکباره دچار تغییر رفتار شوند و مشکلی در زندگی آن‌ها ایجاد شود. 

وی ادامه داد: نمی‌توان گفت در مسیر اجرا مشکلی نیست و ۱۰۰ درصد شهروندان رعایت می‌کنند و زباله را در طول روز در معابر قرار نمی‌دهند، اما در مقایسه با هزینه‌هایی که به واسطه حضور مخازن اعم از نگهداشت و شستشو، رنگ‌آمیزی و تعویض و همچنین ریختن زباله اطراف مخازن و ورود به نهرهاایجاد می‌شود؛ وضعیت فعلی بسیار امیدوار کننده است. 

براساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، به گفته شهردار منطقه ۱۱ باید به تدریج مردم را آگاه و مشارکت آن‌ها را جذب کنیم و بی‌تردید در اجرای این طرح باید صبر و پیگیری مستمر را در دستور کار خود قرار دهیم تا به موفقیت دست پیدا کنیم.

طرح کاپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر