کد خبر: 991964 A

رئیس اداره فناوری اطلاعات و تحول اداری و مسئول پدافند غیرعامل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: تمامی اقدامات منابع طبیعی در بخش های مختلف پیشگیرانه و در راستای پدافند غیر عامل است.

به گزارش ایلنا، داود جلیل نژاد در تشریح اقداماتی که به مناسبت هفته بزرگداشت پدافند غیرعامل (5 لغایت 12 آبان ماه) انجام شده، افزود: پدافند غیرعامل به معنای کاهش آسیب پذیری در هنگام بحران، بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفاً با بهره گیری از فعالیت های غیر نظامی، فنی و مدیریتی است که بر این اساس تمامی فعالیت های منابع طبیعی در بخش های آبخیزداری، بیابان، مراتع، جنگل، امور اراضی و... پیشگیرانه و جزو اقدامات پدافند غیرعامل بشمار می آیند.

وی کاربرد فنآوری های نوین در علوم آبخیزداری، بیابان زدائی، احیای مراتع و... را در راستای توسعه پایدار دانست و اظهار داشت: تحت هر شرایطی مقوله توسعه پایدار باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد و تحقق این امر بدون آگاه سازی و فرهنگسازی در زمینه حفظ منابع طبیعی و بهره برداری مطلوب از آنها میسر نخواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، جلیل نژاد به اقدامات انجام شده به مناسبت این هفته پرداخت و خاطر نشان کرد: فعالیت های تبلیغاتی و اطلاع رسانی، برگزاری نشست های علمی تخصصی پدافند غیرعامل در حوزه های منابع طبیعی و زیرساخت های آن و سایبری برای ستاد اداره کل و به صورت ویدئوکنفرانسی برای ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های استان تهران، برگزاری مسابقه کتبی غیرحضوری برای کارکنان، رزمایش پدافند سایبری تست نفوذ به شبکه رایانه ای و سِرورها با عنوان مقابله با نفوذ و هَک و رزمایش تست قطع برق شهری و اتصال ژنراتور برق ساختمان و یوپی وی اس های رایانه ها از جمله اقداماتی است که در هفته بزرگداشت پدافند غیرعامل برگزار شده است.

منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر