کد خبر: 991104 A

سرهنگ موقوفه‌ای:

رئیس پلیس پیشگیری تهران از دستگیری ۳ سارق لوازم خودرو و یک مالخر اموال سرقتی خبر داد و گفت: متهمان به ۱۰۰ فقره سرقت لوازم خودرو اعتراف کردند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ "جلیل موقوفه‌ای" در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع چهار فقره سرقت لوازم داخل خودرو در محدوده زمانی مشخص در منطقه "نازی آباد" موضوع به صورت ویژه در دستور کار تیمی از ماموران قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی، تیم عملیات کلانتری موفق شدند، یکی از سارقان را شناسایی کنند، گفت: بررسی اولیه نشان از این داشت که متهم ۲۶ ساله با تشکیل باندی ۳ نفره و شناسایی خودروهای با ایمنی کمتر لوازم داخل خودرو را سرقت می‌کنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی مخفیگاه متهم شناسایی و ماموران کلانتری موفق شدند، متهم را با هماهنگی‌های قضائی در مخفیگاهش دستگیر کنند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران عنوان کرد: متهم در کلانتری ۱۰۰ فقره سرقت با همکاری ۲ تن از همدستانش اعتراف و اظهار کرد، اموال سرقتی را به مالخری می‌فروخته‌اند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران با اشاره به اینکه در گام بعدی از تحقیقات پلیسی مخفیگاه هر دو سارق و مالخر اموال سرقتی شناسایی شد، اضافه کرد: در عملیات‌های منسجم هر ۳ متهم در مخفیگاهشان دستگیر و ۱۸ رینگ خودرو به همراه ۱۰ حلقه لاستیک خودرو، ۲ عدد اره چوب و ۴ دستگاه دریل از آن مکان کشف شد.

وی گفت: تا کنون تعدادی از  مال باختگان شناسایی و متهمان برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت در پایان از شهروندان خواست: از پارک کردن خودرو در مکان های تاریک و کوچه های خلوت تا جای ممکن خودداری کنند و حتی الامکان وسیله نقلیه خودرا در پارکینگ های موجود در سطح شهر ها پارک کنند و اصول امنیتی ماننداستفاده از قفل فرمان ، دزدگیر خودرو و قفل پدال را برای به حداقل رسیدن امکان سرقت خودرو رعایت کنند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر