کد خبر: 991071 A

فرمانده انتظامی "ماهشهر" از دستگیری اعضای باندی خبر داد که در این شهرستان با تشکیل صندوق وام خانگی بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال از مردم کلاهبرداری کرده بودند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ "رضا پاپی" اظهار داشت: پس از ارجاع پرونده ای به پلیس آگاهی شهرستان "ماهشهر" مبنی بر اینکه اعضای باند ۴ نفره ای متشکل از ۳ زن و یک مرد با تشکیل صندوق وام خانگی اقدام به دریافت مبلغ زیادی وجه نقد از مردم کرده و سپس متواری شده اند، رسیدگی به موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از انجام کارهای اطلاعاتی و تحقیقات گسترده دریافتند که متهمان با به کارگیری شگردهای متقلبانه به این نحو که اعضای صندوق یکدیگر را ندیده و نوبت وام به صورت غیرحضوری به آنها اعلام می شده اقدام به راه اندازی صندوق وام خانگی کرده و در ابتدای راه اندازی برای جلب اعتماد به چند نفر وام اعطا و سپس متواری شدند.

فرمانده انتظامی "ماهشهر" بیان کرد: آنها با راه اندازی صندوق وام قرض الحسنه خانگی در این شهرستان اقدام به کلاهبرداری و شهروندان نیز با اعتماد و بدون شناختن صاحب صندوق، مبالغی را به حساب متهمان واریز کرده و در نوبت وام قرار می گرفتند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: در تحقیقات اولیه و شناسایی شاکیان، مشخص شد که اعضای این باند ۴ نفره تاکنون از حدود ۷۰۰ نفر، ۶۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری و با مبالغ حاصله اقدام به خرید طلا می کردند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ پاپی با اشاره به کشف ۵۰۰ گرم طلا از متهمان از شهروندان خواست به هیچ عنوان در این صندوق های بدون مجوز به بهانه دریافت وام شرکت نکنند و به سادگی وعده‌های دروغین این افراد را نپذیرند؛ زیرا صحت عمل صندوقدار یا وام‌دهنده مشخص نیست و اعتماد آنها زمینه کلاهبرداری و شیادی این افراد را فراهم می کند.

فرمانده انتظامی "ماهشهر"
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر