کد خبر: 991067 A

سرهنگ ولی‌پور اعلام کرد:

رئیس پلیس امنیت اقتصادی از کشف ۱۴۱ سکه عتیقه به وزن ۶۷۲ گرم و تعدادی سکه خرد شده به وزن ۵۳۶ گرم مربوط به دوره "آل بویه" در "شهر ری" خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه "علی ولی پور گودرزی" گفت: پنجم آبان ماه پرونده‌ای از کلانتری ۱۳۱ "شهر ری" به همراه یک متهم مبنی بر کشف عتیقه به این پلیس ارجاع و تیمی از کارآگاهان این پلیس بررسی موضوع و مسئولیت پرونده را بر عهده گرفتند.

این مقام انتظامی گفت: متهم پرونده در بازجویی اولیه اظهار داشت، حدود ۲ ماه پیش به همراه شخصی در حال کندن قبر در قبرستان "ابن بابویه" بودیم که کوزه‌ای حاوی سکه‌های قدیمی پیدا کرده و آنها را با هم تقسیم و از هم جدا شده و از آن به بعد همدیگر را ندیدیم.

وی با اشاره به اینکه شناسایی متهم دوم پرونده در دستور کار قرار گرفت، گفت: ماموران موفق شدند در تحقیقات پلیسی مخفیگاه وی را در "باقر شهر" شناسایی و نتیجه تحقیقات انجام شده را در اختیار مرجع قضائی قرار دهند.

سرهنگ ولی پور تصریح کرد: با هماهنگی‌های قضائی تیمی از کارآگاهان برای دستگیری متهم به مخفیگاه وی اعزام و موفق شدند، وی را در یک عملیات پلیسی دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پلیس امنیت اقتصادی انتقال دهند.

وی ابراز داشت: متهم پس از انتقال به این پلیس اظهار کرد، سکه ها را پس از تقسیم در همان قبرستان "ابن بابویه" مخفی کرده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی با بیان اینکه یازدهم آبان ماه تیمی از کارآگاهان به همراه بازپرس پرونده، رئیس میراث فرهنگی شهرستان ری به قبرستان "ابن بابویه" اعزام شدند، عنوان کرد: در بررسی های بیشتر ۱۴۱سکه سالم به وزن ۶۷۲گرم و تعدادی سکه خرد شده به وزن ۵۳۶ گرم متعلق به دوره "آل بویه" کشف و در همان محل تحویل نماینده میراث فرهنگی شد.

سرهنگ ولی پور افزود: هر ۲ متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

سکه عتیقه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر