کد خبر: 991039 A

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا از اعمال قانون ۶۵۰۰ خودرو در مبادی ورودی استان تهران خبر داد.

عین الله جهانی معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا درباره محدودیت تردد در مرکز ۲۵ استان کشور گفت: براساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا قرار بر این شد پلیس راهنمایی و رانندگی مرکز ۲۵ استان را کنترل کند.

وی ادامه داد: با تدابیری که در پلیس راهنمایی و رانندگی اندیشیده قرار شد ۹۱ نقطه با حضور فیزیکی ماموران راهنمایی و رانندگی تحت کنترل باشد دیگر محورهای فرعی نیز به صورت نامحسوس پیگیری می‌کند.

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا تصریح کرد: در لحظات اول اجرای این طرح با مشکل مواجه بودیم اما رفته رفته وضعیت بهتر شد و مردم متوجه سخت‌گیری پلیس شدند. خوشبختانه مردم رعایت کرده و کار به خوبی پیش می‌رود اما باز هم تعدادی سماجت می‌کنند اما با مقاومت پلیس مواجه می‌شوند.

سرهنگ جهانی خاطرنشان کرد: در حوزه تهران بزرگ تاکنون ۶۵۰۰ وسیله نقلیه به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان جریمه شده‌اند همچنین ۳۷ درصد کاهش تردد را شاهد هستیم. خوشخبتانه تبعیت و پیروی مردم زیاد بوده است. اما افرادی که توجه نمی‌کنند باید جریمه شوند البته این مبلغ جریمه برای بعضی‌ها تاثیرگذار نیست اما پلیس به جد اعمال قانون می‌کند و در برخی مواقع نیز وسیله را توقیف می‌کند.

وی با اشاره به اینکه به هرحال خلوت شدن معابر باعث شده است سرعت افزایش پیدا کند و آمار تصادفات در حال افزایش است، ادامه داد: تردد برای غیربومی‌ها ممنوع است و ترددهای ورود و خروج مربوط به خودروهایی است که پلاک غیربومی هستند. برای برگشت روز جمعه زمان سفر را مدیریت کنند چرا که این محدودیت‌ها تا ساعت ۲۴ روز جمعه ادامه دارد.

 

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر