کد خبر: 990984 A

سخنگوی وزارت بهداشت:

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: افراد سعی کنند، کالا و خدمات را آنلاین خریداری کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا «سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت، با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بیان کرد: با توجه به همه گیری بیماری کرونا در جهان و عدم کشف دارو و واکسن قطعی برای درمان این دارو لزوم همزیستی هوشمندانه با ویروس کووید ۱۹ امری اجتناب ناپذیر است.

وی ادامه داد: بنابراین توصیه‌ی ما به همه‌ی هموطنان کشور این است که برای خرید کالا و خدمات مورد نیاز سعی کنند تا به صورت آنلاین اقدام کنند و افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند از رفتن به مراکز خرید جدا خودداری کنند.

لاری افزود: همه‌ی افراد در صورت نیاز به خرید، سعی کنند تا به صورت جمعی به خرید نروند و ساعت‌های کم تردد را برای این کار انتخاب کنند، همچنین از حضور در فروشگاه‌ها و مراکز خرید شلوغ که سیستم تهویه نامناسب دارد، جدا خودداری کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: حتماً از ماسک استفاده کنند و در رابطه با فاصله گذاری یک و نیم متر اقدام کنند، همچتین از لمس غیرضروری اجناس و کالاها خودداری شود، برای پرداخت پول از دستگاه‌های کارتخوان استفاده شود و ضروری است که در صورت فرایند خرید از هرگونه تماس دست با صورت و دهان خودداری شود.

ویروس کرونا ماسک بزنیم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر