کد خبر: 990763 A

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: سنگین‌ترین مجازات و احکام برای گرانفروشان و محتکران در ادارات تعزیرات سراسر کشور صادر می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمد حسن سرابیان در پاسخ به سوالی مبنی براینکه سازمان تعزیرات چه برنامه برای برخورد قاطع‌تر با گرانفروشان و محتکران دارد؟ گفت: پس از فرمایش‌های مقام معظم رهبری بلافاصله کارگروه تنظیم بازار تشکیل شد و سازمان تعزیرات در این جلسه حضور داشت و ما در مکاتبه با مدیران کل تعزیرات حکومتی سراسر کشور از آن‌ها خواستیم کمیسیون‌های هماهنگی تعزیرات را فعال‌تر و نتایج را به طور مستمر به ستاد مرکزی سازمان اعلام کنند.

وی گفت: مقرر شده است سنگین ترن مجازات‌ها برابر قانون برای احتکار و گرانفروشی صادر شود و ما هر پرونده‌ای که در این خصوص دریافت کنیم در اسرع وقت رسیدگی خواهیم کرد.

سرابیان افزود: هیچگونه مماشاتی نخواهیم کرد و نتایج پرونده را شفاف و روشن به اطلاع مردم می‌رسانیم.
سرابیان در پاسخ به سوالی مبنی براینکه چرا با وجود این رسیدگی‌ها ما همچنان با پرونده‌های احتکار یا گرانفروشی مواجه هستیم؟ افزود: سال ۷۳ که سازمان تعزیرات حکومتی تشکیل شد سازمان بازرسی و نظارت بر قیمت‌ها نیز تشکیل شد که بعد وظایف این سازمان به سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان واگذار شد و ما هم اکنون با تعدد دستگاه‌های نظارتی مواجه هستیم.

وی گفت: باید از ظرفیت هر چه بیشتر بسیج استفاده شود و همانطور که در آغاز تاسیس سازمان تعزیرات بسیج وارد میدان شده بود و اکنون هم می‌تواند بسیج نقش بسیار خوبی در برخورد با گرانفروشی و احتکار داشته باشد.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومت درباره بازدارنده نبودن قوانین تعزیرات گفت: در این بخش نیازمند اصلاحاتی هستیم که فکر می‌کنیم مجلس به زودی تصمیم‌هایی بگیرد.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر