کد خبر: 990378 A

بامداد امروز رخ داد:

سخنگوی سازمان آتشنشانی شهر تهران از تخریب و آوار دو ساختمان قدیمی در تهران در بامداد امروز خبر داد.

"جلال ملکی" سخنگوی سازمان آتشنشانی شهر تهران در گفتگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص حادثه بامداد امروز گفت: ساعت ۲:۴۰ دقیقه بامداد امروز تخریب یک ساختمان در خیابان نبرد شمالی، خیابان ثانی به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران اطلاع داده می‌شود.بلافاصله دو ایستگاه با  امکانات کامل به محل اعزام می‌شوند.

وی ادامه داد: محل حادثه یک ساختمان سه طبقه قدیمی در حال تخریب بود که چند روزی از کار تخریب آنجا می‌گذشت که به یکباره در ساعات میانی بامداد، بخشی از ساختمان در طبقات بالایی و هم نمای بیرونی و بخش‌هایی از دیوارهای داخلی تخریب می‌شود. با توجه به ریسک و خطر زیادی که داشت آتش‌نشانان ایمن‌سازی لازم را انجام دادند و بررسی‌های کامل انجام شد.

ملکی گفت: البته هیچ کدام از کارگران و مسئولان پروژه در محل حضور نداشتند و با تماس‌هایی که گرفته می‌شد با توجه به اینکه نیمه شب بود، کسی پاسخگو نبود. ولی به هر حال از طریق اطلاعاتی که با حضور عوامل شهرداری در محل به دست آمده مشخص شود کسی زیر آوار نیست.

سخنگوی سازمان آتشنشانی گفت: البته با استعلامی که در یکی دو ساعت بعد از حادثه از مسئولان پروژه انجام شد، مشخص شد که هیچ کسی زیر آوار نمانده است. خوشبختانه این حادثه بدون مصدومیت و تلفات جانی به پایان رسید و در ساعت ۴ و ۱۲ دقیقه آتش نشانان محل حادثه را تحویل عوامل شهرداری دادند.

وی درباره یک حادثه مشابه دیگر که بامداد امروز رخ داده بود  توضیح داد: ساعت ۳ و ۴۶ دقیقه بامداد یک مورد احتمال آوار در بازار خیابان وحدت اسلامی اعلام شد که بلافاصله دو ایستگاه در محل حاضر می‌شوند. یک پاساژ قدیمی سه طبقه بود که در مجاورت آن یک بنای در حال ساخت قرار داشت.

ملکی گفت: گودبرداری به آن صورت اتفاق نیفتاده  بوده وکمتر از ۲ متر خاک برداری انجام شده  بود. یکی از مغازه‌ها در طبقه دوم که مشرف به این قسمت خاکبرداری بوده، تخریب شده بود و فقط دو نفر نگهبان در داخل پاساژ بودند که از آنجا خارج شدند. در این حادثه نیز خوشبختانه مورد مصدومیت و تلفات جانی نداشتیم و در ساعت ۴:۴۰ این عملیات به پایان رسید.

خاک شهر تهران شهرداری شهرداری تهران حادثه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر