کد خبر: 989457 A

وزیر کشور از پیشنهاد تشکیل کمیته‌ای فعال در حوزه مشارکت‌های مردمی در استان‌‌ها و محله‌ها در جلسه شورای اجتماعی کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه یکصدو سی و پنجمین جلسه شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به تشکیل قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا گفت: پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید رییس‌جمهور در تشکیل قرارگاه عملیاتی کرونا، امروز دومین جلسه را برگزار کردیم؛ دیروز جلسه اصلی قرارگاه بود و امروز شورای اجتماعی را با دستوری درباره کرونا تشکیل دادیم و به بحث مشارکت‌های عمومی و مردمی در قالب سمن‌ها، خیرین و تشکل‌های اجتماعی پرداختیم و از این گروه‌ها و مساجد دعوت کردیم.

وی با اشاره به محور کار این جلسه ادامه داد: محور کار بر این بوده که چگونه بتوانیم از مردم در مراحل پیشگیری و درمان و موضوع معیشت و نظارت و انضباط اجتماعی استفاده کنیم، با توجه به تجربه این تشکل‌ها در زلزله، سیل و خصوصا در اربعین شاهد موثر بودن این گروهها بودیم و در کرونا هم این مشارکت‌ها و فعالیت‌ها از اول بوده است.

وزیر کشور تصریح کرد: پیشنهادات خوبی از جمله تشکیل کمیته‌ای فعال در زمینه مشارکت‌های مردمی در استان‌ها و محله‌ها مطرح شد که باید شکل بگیرد. در جلسه دیروز هم قرار شد با اولویت غربالگری عمومی و تشخیص اولیه و رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک، بنا را بر محله‌ها و مناطق بگذاریم و از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

رحمانی فضلی با اشاره به همکاری رسانه‌ها در این زمینه گفت: امیدواریم رسانه‌ها مانند قبل و بلکه در این مقطع که این قرارگاه ایجاد شده، نقش فعال‌تری ایفا کنند و مطرح شد در ساختارهای متفاوت رسانه‌ای از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: اولین درخواست ما از مردم عزیز این است که خودمراقبتی کنند و هرکس مراقب خود باشد و اگر این مسأله رعایت شود، شاید تمام کارها انجام شده باشد و مردم مراقب خود باشند و بعداً دگرمراقبتی داشته باشند. با تجربه‌ای که در همکاری مردم از اول انقلاب تا الان داشتیم امیدواریم سازوکاری ایجاد کنیم که در عین کثرت فعالیتهای مردمی به وحدت در سیاست و هدف برسیم و همه ظرفیت‌ها را فعال کنیم.

وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر