کد خبر: 989380 A

عضو شورای شهر تهران در تذکری خطاب به معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران تاکید کرد که از ظرفیت جشنواره فیلم فجر که در شرایط کرونا با شیوه خاصی برگزار شد برای رشد تربیتی دانش آموزان در منازل استفاده کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد مسجدجامعی در جریان دویست و چهل و ششمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: طی روزهای اخیر شاهد برگزاری جشنواره فیلم کودک بودیم که در شرایط جدید به شیوه خاصی با شعار هر خانه یک سینما و هر کودک یک داور انجام شد. 

او با بیان اینکه مساله کرونا تمام شدنی نیست گفت: باید خودمان را برای زندگی در شرایط جدید آماده کنیم و از این مساله باید استفاده کنیم و در حوزه فرهنگ و اجتماع راهکارهایی را بیندیشیم. برای مثال اکنون مدارس تعطیل هستند و آموزش از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی تقویت می‌شود اما جنبه تربیتی نیز باید مورد توجه قرار گیرد چرا که از طریق آموزش حاصل نمی‌شود و طرق دیگری می‌طلبد. 

مسجد جامعی ادامه داد: اکنون یکی از مشکلات خانواده‌ها بچه‌ها هستند چرا که برای ماندن در خانه بی‌طابی می‌کنند و تاثیر انها در کشاندن خانواده به اتفاقاتی که در شهر می‌افتد بیشتر است و این تجربه خوبی است که معاونت فرهنگی و اجتماعی از این جشنواره استفاده کند و ظرفیت جدیدی را برای خانه و خانواده‌ها ایجاد کند که جنبه تربیتی هم دارد. 

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در تکمیل تذکر رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران درباره سایت برف روبی اردوگاه منطریه گفت: در سالی که این اتفاق رخ داد خیلی از درختان آسیب دید و در موردعدم به کارگیری نمک سند داریم. من نیز تاکید می‌کنم که به کارگیری نمک در بسیاری از کشورهای دنیا برای مقابله با سرما به دلیل آسیب  ممنوع شده است و تاکید می‌کنم که به طور جدی مانع این کار شویم.

احمد مسجدجامعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر