کد خبر: 988475 A

معاون هماهنگی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور راه اندازی ۳۰ مرکز فوریتهای بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه ای در کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، بابک دین پرست معاون هماهنگی و توسعه منطقه ای وزارت کشور و قائم‌مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید چهارشنبه شب با حضور در استودیو خبر ۲۱ شبکه یک سیما با اعلام این خبر، گفت: این مراکز کار پنجره واحد را انجام می‌دهند و حضور نمایندگان دستگاههای ذیربط از ۸ صبح تا ۸ شب در این مراکز برای بررسی و حل و فصل واحدهای تولیدی الزامی است.

قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گفت: وزرات ارتباطات یک خط ۴ شماره ای ملی را به این مراکز اختصاص داده است که به زودی اعلام عمومی می شود.

دین پرست با اشاره به اینکه دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور قبلا نوید راه اندازی این مراکز را داده بودند، گفت: برای اینکه این امر اجرایی شود در جلسه ویدئوکنفرانسی که در دوم شهریورماه مقام معظم رهبری با اعضای هیئت دولت داشتند، تاکید کردند که الگوی ویژه‌ای برای راه اندازی و رفع مشکلات واحد‌های تولیدی تدبیر شود که به دنبال آن وزیر کشور نامه ای به رئیس جمهوری ارسال کردند و با دستور دکتر روحانی و حکمی که رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت صادر کردند، تا پایان وقت اداری امروز ۳۰ مرکز در سی استان کشور راه‌اندازی شد و آخرین مرکز هم روز شنبه افتتاح خواهد شد.

وی درخصوص نحوه رسیدگی به واحدهای تملک شده توسط شبکه بانکی گفت: در طول دو سال گذشته چندین دستور از رئیس جمهوری و معاون اول رئیس جمهور برای بازگرداندن این واحدها به چرخه تولید گرفته بودیم. در جلسه اصلی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نمایندگان وزارت امور اقتصاد دارای و بانک مرکزی حضور پیدا کردند که براساس گزارشها معلوم شد که تا آن تاریخ ۱۷۱۸ واحد تولیدی تحت تملک داریم که مقرر شد وزارت امور اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی آخرین وضعیت این واحدها را به ستاد اعلام کنند و سازوکار ویژه ای را برای اینکه این واحدها هرچه سریعتر به چرخه تولید برگردند، پیش بینی شود.

وی افزود: البته در دستوری که رئیس قوه قضاییه در سفر به شیراز داشتند که واحدهای تولیدی که توسط بانک تملک می شود نباید منجر به توقف فعالیت آن واحد شود، مجددا در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مصوب شد تا ان شأا... بخشنامه ای از سوی ایشان داشته باشیم و هر بانکی که از این دستور و دستورات ویژه ای که رئیس جمهور در این باره صادر کرده اند، تخطی کنند، به مراجع قضایی معرفی شوند.

دین پرست گفت: وجدان نمایندگان دستگاههایی که در این مراکز حضور دارند ضمانت اجرایی کار است. با همه دستگاههای ذیربط اتمام حجت کرده ایم که کسانی که در این مراکز حضور می یابند باید دو ویژگی مشخص داشته باشند. اول؛ واقعا درک مشخصی از شرایط فعلی کشور داشته باشند و بدانند جنگ اقتصادی به چه معنی است و دوم؛ با جدیت تمام در این مراکز حضور یابند. 
قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تصریح کرد: همچنین مرکز ویژه ای هم در تهران تا چندروز آینده راه اندازی خواهد شد که بر عملکرد ۳۱ مرکز شبانه روزی استانها نظارت خواهد داشت که نمایندگان دستگاههای ملی در تهران بر عملکرد نمانیدگان خود در  مرکز استانها نظارت خواهند کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور؛ دین‌پرست همچنین خاطرنشان کرد: نرم افزار و سامانه ای در وزارت صنعت، معدن و تجارت طراحی شده است که قابلیت رصد و پیگیری روند اجرای اقدامات مراکز فوریت های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه ای در استانها از تهران را فراهم می‌ کند.

بابک دین پرست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر