کد خبر: 988382 A

​رئیس سازمان زندان ها در نشست ماهانه با مدیران زندان های سراسر کشور بر لزوم اهتمام تمامی مدیران و کارکنان بر اجرای طرح تحول سازمان تاکید و خواستار توجه جدی به حقوق زندانیان شد.

به گزارش ایلنا، محمد مهدی حاج محمدی با برشماری محورهای مورد تاکید برای اجرای طرح تحول و اولویت های سازمان گفت: برای اجرا و پیاده سازی سیاست های و برنامه های تحولی نیازمند فرهنگ سازی و تحول فرهنگی هستیم. چرا که تا باور قلبی نداشته باشیم در اجرای مسئولیت ها کوتاهی خواهیم کرد‌.
رئیس سازمان زندان ها اظهار داشت: امروز کشور در شرایط حساس و خاص حاصل از شیوع ویروس کرونا قرار دارد و تمام مدیران باید برای تامین سلامت زندانیان و بهداشت زندان ها تمامی مساعی خود را به کار گیرند و ضمن اجرای شیوه نامه های بهداشتی، ماسک و مواد شوینده و ضدعفونی کننده را به میزان نیاز در اختیار زندانیان قرار دهند.
وی با بیان اینکه هدف از طراحی سامانه مشعل ارتباط بلافصل با مجموعه مدیریتی سازمان است گفت: این سامانه طراحی شده است تا در وهله اول کارکنان و در وهله دوم زندانیان و خانواده های آنان نظرات، خواسته هاو شکایات خود را مطرح کنند و همه ما باید طوری عمل کنیم که از شفاف سازی و ارزیابی عملکردمان هراسی نداشته باشیم.
رئیس سازمان زندان ها در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در خصوص عفو موردی، زندان ها باید پیش دستی کنند و اگر یک زندانی مستحق گذشت و عفو است ضمن اعلام آن به مراجع قضایی پیگیری لازم را انجام دهند.
حاج محمدی ضمن قدردانی از مدیرانی که به طور مرتب از زندان ها سرکشی و با زندانیان گفتگو و برای حل مشکلات آنان تلاش می کنند گفت: تمام مدیران باید نسبت به تامین نیازهای قانونی زندانیان حساس باشند که مهم ترین آن ها تامین بهداشت و غذای مناسب است‌.
وی تصریح کرد: کیفیت غذای زندانیان با زندانبان ها نباید متفاوت باشد.
رئیس سازمان زندان ها در ادامه بیان داشت: طبق نظر ریاست محترم قوه نباید زندانی ناتوان از پرداخت بدهی در زندان باشد از این رو ضمن بررسی دقیق پرونده محکومان مالی، تلاش خود را برای آزادی آن ها انجام دهید.
وی با اشاره به گزارش معاون سلامت، اصلاح و تربیت خطاب به مدیران کل زندان ها گفت: اشتغال زندانیان یکی از موارد مهم و مورد تاکید است و انشااله تدابیر لازم را تا رسیدن به اشتغال ۵۰درصدی با جدیت اجرا نمایید.
رئیس سازمان زندان ها به موضوع دادرسی الکترونیکی و نظارت الکترونیکی نیز اشاره کرد و گفت: حداکثرظرفیت استفاده از این دو تاسیس مهم در استان ها باید عملیاتی شود.
وی ضمن قرائت آماری از وضعیت استان ها در استفاده از این دو فناوری قضایی، از مدیران زندان ها خواست تا موانع عدم اجرای کامل دادرسی و نظارت الکترونیک را اعلام کنند.
رئیس سازمان زندان ها در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به ضرورت توسعه فعالیت های رسانه ای گفت: امروز دشمنان انقلاب و ایران، زندان ها را سیبل حملات خود قرارداده اند لذا طوری عمل کنیم که بهانه به دشمن ندهیم.
وی افزود: با فعالیت های رسانه ای خوب، عملکرد زندان ها را در معرض دید عموم قرار دهیم.
رئیس سازمان زندان ها در این جلسه که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار می شود به ارائه آمار عملکرد استان های مختلف کشور در حوزه اشتغال، نظارت الکترونیکی(پابند)، دادرسی الکترونیکی و... پرداخت و ضمن قدردانی از استان های موفق، از استان های با عملکرد ضیف خواست تا قبل از جلسه آتی شاخص های عملکردی خود را توسعه دهند.
شایان ذکر است در این جلسه تعدادی از مدیران کل استانی و ستادی به ارائه گزارش عملکرد خود پرداختند.
​رئیس سازمان زندان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر